Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Şehircilik anlayışını değiştirecek manifesto

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 maddelik yerel seçim manifestosunu açıkladı. Manifestoda sektöre dair önemli noktalar bulunuyor. İşte tüm detaylar…

11 maddelik ‘AK Parti Gönül Belediyeciliği Manifestosu’nu açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehircilik anlayışını değiştirecek önemli başlıklardan bahsetti. Sabah Gazetesi’nden Zübeyde Yalçın ve Hasan Ay’ın haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı şehircilik anlayışını değiştirecek o maddeler şöyle…

1- PARSEL BAZLI DEĞİŞİKLİĞE İZİN VERİLMEYECEK

İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine izin verilmeyecek. İmar uygulamalarını ve şehir planları şeffaf bir şekilde hazırlanacak ve bunlar muhtarlık binalarında ilan edilecek. Vatandaşın görüşü ve onayının ardından bu değişiklikler daha etkin şekilde uygulamaya geçirilecek.

2- VATANDAŞIN İHTİYACINA GÖRE TASARLANACAK

Kentsel dönüşümde tek tip uygulamaların yerine bölgenin ve vatandaşların ihtiyaçlarını gözeten çözümler üretilecek. Fiziki dönüşüm kültürel, ekonomik ve sosyal dönüşümle birlikte tasarlanacak ve yepyeni bir şehircilik hamlesi başlatılacak. Bunun yanı sıra millet kıraathaneleri, mahalle düzeyine kadar yaygınlaştırılacak.

3- TAKLİTLERE İZİN VERİLMEYECEK

Silueti bozan, estetik değeri olmayan, kültürel varlığa katkıda bulunmayan projelerin önüne geçilecek. Projelerin taklitten ve tekrardan uzak, geçmişten feyz alan, bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarına cevap verecek olmasına dikkat edilecek ve şehirlerde özgün bir mimarinin hâkim olması sağlanacak.

4- YERLİ TEKNOLOJİYLE ÇÖZÜMLER

Şehircilikte akıllı şehirler ile yeni ufuklar açılacak. Teknolojide yerli çözümlerin teşvik edilmesi sağlanacak. Böylece yerli teknoloji şehirlerin emrine sunulacak.

5- HER ŞEHRE MİLLET BAHÇESİ YAPILACA

Her şehirde millet bahçesi yapılacak. Ayrıca kitlesel tüketim atıklarının çevreyi kirletmesinin de önüne geçilecek.

6- HER ŞEHİRDE PİLOT UYGULAMA

Pilot uygulamalarla birlikte yatay şehirleşme modeli Türkiye’nin her yerinde yaygınlaştırılacak. Kentsel dönüşüm alanları ile yeni imara açılan bölgelerde yatay mimariye öncelik verilecek.