Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Şekerbank 30 bin TL ‘imar barışı kredisi’ veriyor

8 Haziran 2018'de başvuruları başlayan imar barışı için oluşabilecek nakit ihtiyaçlarının karşılanması için Şekerbank 30 bin TL’ye kadar ‘imar barışı kredisi’ veriyor.

Vakıfbank’ın öncü kampanyası ile duyurulan ‘imar barışı kredi’leri yaygınlaşmaya başladı. Vakıfbank’tan sonra kamu banklarından Şekerbank’ta konut barışı için kredi vereceğini açıkladı.

Yurt genelinde yaklaşık 13 milyon yapıyı ve 15 milyona yakın vatandaşı ilgilendirecek olan imar barışı başvuruları 8 Haziran 2018 tarihinde başladı. İmar barışı başvuru sayısı kısa süre içerisinde 2 milyonu aştı. Ülke genelinde yoğun talep olan imar barışı başvuruları 31 Ekim 2018 tarihine dek sürecek.

Vatandaşların devletle barışmasını sağlayacak olan imar barışı kapsamında vatandaşlarının oluşabilecek nakit ihtiyaçlarının karşılanması için Şekerbank tarafından 30 bin TL’ye kadar kullanabilecekleri ‘imar barışı kredisi’ verilecek. Şekerbank tarafından sağlanan kredi 60 aya kadar vadelendirilerek ödenebilecek.

Şekerbank tarafından sağlanan ‘imar barışı kredisi’ avantajlı vade farkı oranlarıyla bireysel banka müşterilerine masrafsız olarak sağlanabilecek. 30 bin TL’ye kadar sağlanan imar barışı kredi imkânı 60 aya kadar taksitlerle geri ödenebilecek.

Uzun yıllardır Türkiye’nin en büyük sorunlarından bir tanesi olarak dikkat çeken imar ve ruhsat sorunları kayıt dışı binaların ‘yapı kayıt belgesi’ ile kayıtlanmasıyla çözüme kavuşturulacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan imar barışı başvurularında sayı 2 milyonun üzerine çıktı. Yoğun ilgi gören imar barışında ‘yapı kayıt belgesi’ alan vatandaşların sayısı ise 100 bin kişiye ulaştı.