Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Şekerbank da konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına indirdi

Konut kredisi faiz indirimi seferberliği kapsamında Şekerbank’ta konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,98’e indirdiğini açıkladı.

Geçen hafta başında Başbakan Binali Yıldırım konut sektörünü canlandırmak ve oluşan konut stokunu indirmek için Ziraat Bankası önderliğinde konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1 seviyesinin altına düşeceğini duyurmuştu.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamasından bir hafta sonra Ziraat Bankası başta olmak üzere, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları art arda konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1 seviyesinin altına düşürerek yüzde 0,98’e sabitledi.

Bir haber de Şekerbank’tan geldi. Şekerbank da konut kredisi faiz oranını yüzde 0,98 seviyesini indirdiğini kamuoyu ile paylaştı.
Şekerbank 60 aya varan vade imkanları ile konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına çektiğini duyurdu. Şekerbank tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“60 aya varan vadelerde uygulanacak indirimle Şekerbank, ilk defa konut kredisi kullanacak olan bireylere 500,000 TL’ye kadar olan konut kredisi taleplerinde faiz oranlarını yüzde 0.98’e çekti” denildi.

Açıklama yapıldığı gün itibariyle konut kredisi faizlerinde yeni oranlarının kabul edileceğini duyuran Şekerbank’ın da kampanyaya destek vermesiyle birlikte konut kredisi faiz oranını uzmanlar tarafından psikolojik seviye olarak belirlenen yüzde 1’in altına çeken banka sayısı 6’ya yükselmiş oldu.

En az üç ay süreyle geçerli olacak konut kredisi faiz oranlarındaki indirim uygulaması sayesinde Türkiye genelinde son 3,5 yıl içinde oluşan 2 milyonu aşkın konut stokunun eritilmesi ve özellikle lüks segmentte oluşan arz fazlalığının normalleştirilmesi hedefleniyor. Bu sayede uzun zamandır konut satın almak isteyen ancak konut kredisi faiz oranlarının yüksekliği nedeniyle konut alma fikrinden uzaklaşan vatandaşlar da hayallerine kavuşabilecek.