Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sektör temsilcileri ‘vatandaşlık’ turuna çıkıyor

Yabancıya vatandaşlık bedelinin 250 bin dolara düşürülmesi ile birlikte sektör harekete geçti. Hedef ülkelerde tanıtım turları başlıyor.

Gayrimenkul sektörünün temsilcileri, yabancıya vatandaşlık bedelinin 250 bin dolara düşürülmesi ile harekete geçti. İnşaatçılar, hedef pazarlara tanıtım için yola çıkıyor. TL’nin döviz karşısında kaybettiği değer yabancı yatırımcı için büyük avantaj sağlıyor.

TV VE GAZETELERE REKLAM VERİLECEK

KONUTDER, GYODER ve İNDER'le birlikte gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcilikleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önderliğinde hedef pazarlarda tanıtım için kolları sıvadı. Tanıtım çalışmalarına başlayan sektör temsilcileri Körfez ülkeleri, Irak, İran ve Türk Cumhuriyetler gibi yoğun satışın yapıldığı ülkelere yönelik tanıtım çalışmaları düzenleyecek. Ayrıca bu ülkelerde yayın yapan televizyon ve gazetelerde de tanıtım yapılması planlanıyor.

BEDELİN DÜŞÜRÜLMESİ KONUT SATIŞLARINI HIZLANDIRACAK

KONUTDER Başkanı Altan Elmas; yabancıya satış bedelinin 250 bin dolara düşürülmesinin konut satışlarını hızlandıracağını ifade etti. Elmas, devletin öncülüğünde hedef pazarlar olan İran, Irak Rusya gibi ülkelere tanıtım yapılacağının belirtti.

Çalışmalara başladıklarını vurgulayan Altan Elmas; “Özellikle gazetelerde ve TV kanallarında bu hadisenin duyurulması lazım” ifadelerini kullandı.

Yapılacak tanıtım faaliyetleriyle birlikte 50 bin ile 100 bin yabancıya konut satılabileceğini belirten İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım; 10 milyar dolarlık satış rakamına ulaşılabileceğini söyledi.

Yurt dışında temsilcilik açma gibi bir düşüncelerinin olduğunu belirten GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin; “Emlak Konut ve derneklerle de birlikte hareket edebiliriz. İşin maliyeti ve sunumu açısından memnuniyetle oluruz” dedi.

MURAT KURUM’DAN DESTEK GELDİ

Kararın ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şöyle bir değerlendirme yapmıştı; “Yurtdışı tanıtımları yabancıya satış için çok önemli. Faaliyetlerimizi yurtdışı fuarlarda artırmamız gerekiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak söz konusu fuarlara güçlü bir şekilde gideceğiz. Tanıtımı iyi yapmamız gerekiyor. Temsilcilik ofisleri açmamız gerekiyor. Tanıtım turlarına da çıkılmalı. Bu tür faaliyetlere de öncülük edebiliriz.”