Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sektörde yurt dışına açılım hazırlıkları başladı

GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, yurt dışında temsilcilik açmayı düşündüklerini açıkladı. “Bu konuda Emlak Konut ve derneklerle birlikte hareket edebiliriz” dedi.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin, yurt dışında temsilcilik açma gibi bir düşüncelerinin olduğunu açıkladı. 2012’den sonra yabancıya satışın önünün açıldığını belirten Feyzullah Yetgin; “[Bu konuda] Emlak Konut ve derneklerle birlikte hareket edebiliriz. İşin maliyeti ve sunumu açısından memnun oluruz” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLIK DÜZENLEMESİ SEKTÖR İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM

Yabancı yatırımcı için getirilen vatandaşlık hakkının sektör için önemli bir adım olduğunu ifade eden Feyzullah Yetgin; söz konusu hakkın dünyanın birçok ülkesinde yabancı yatırımcıyı çekmek ve gayrimenkul satışlarını teşvik etmek için uygulanan bir yöntem olduğunu belirtti.

Türkiye’nin; bulunduğu coğrafya itibariyle doğal ve kültürel zenginlikleri, ulaşım imkanları, yeni yapılan köprüler, havalimanları ve otoyollarının yanı sıra turizm, perakende, eğlence, fuar ve kongre turizmi ile çok cazip bir konumda söyleyen Yetgin; İstanbul gibi marka bir şehrin dünyanın her yerinden birçok yatırımcının ilgi alanına girdiğini ifade etti. “Yabancıların ilgisi, İstanbul'un finans merkezi olması için yapılan çalışmaların somutlaşması ve altyapı projeleri ile daha da artıyor” diye konuştu.

VATANDAŞ KONUT KAMPANYALARINI DEĞERLENDİRİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğü ile hayata geçirilen konut kampanyasında, GYODER 21 üyesinin toplam 77 projesiyle katılım gösteriyor. Kampanyalar sonunda elde ettikleri rakamların ev almayı planlayan ancak sınırlı imkanları olan vatandaşların bu fırsatları iyi değerlendirdiğini gösterdiğini aktaran Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin; “Kampanya hem vatandaş hem sektör açısından önemli avantajlar içeriyor. Gayrimenkul sektöründe ciddi bir hareketlilik ve ekonomide pozitif yönde bir hava sağlıyor. Sektör temsilcileri olarak, son dönemde yaşanan maliyet artışları ve ekonomik dalgalanmaların etkilerine rağmen, ülkemize olan sorumluluk bilinci ile daha çok çalışarak ve üreterek ekonomimize sağladığımız katma değeri artıracağız” dedi.

YOĞUNLUK İLK GÜNLERDEN İTİBAREN BAŞLADI

Kampanyanın başladığı ilk günden itibaren satış ofislerinin hareketlendiğini belirten GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, Çoğunlukla büyük metrekareli dairelere ilgi gösterilmesinden de vatandaşın oturmak amacıyla ev almak istediğini ve bunun için de kampanyadan yararlandığını görüyoruz. [Kampanyanın son gününe kadar vatandaşlardan gelen] bu ilginin süreceğine ve satış rakamlarının artacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Konut kampanyası kapsamında dolar ya da altın bozarak peşinat ödeyenlere kur garantisi veriliyor. Kurun artması durumunda vatandaşın zararı konut taksitinden düşürülecek. Bunun yanı sıra borcunu erken kapatanlar için sözleşmeye göre yüzde 25 ile 35 arasında indirim uygulanıyor.