Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sektörün temsilcileri Cityscape Turkey'den memnun ayrıldı

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Cityscape Turkey'de sektörün dev isimleri bir araya geldi. Önemli görüşmelerin ve satışların gerçekleştiği fuarda yeni projeler de tanıtıldı.

Türkiye'de bu yıl ilk kez düzenlenen Cityscape Turkey'e yerli ve yabancı yatırımcı büyük ilgi gösterdi. Özellikle Arap yatırımcıların yoğunlukta olduğu fuara Emlak Konut, TOKİ, Ağaoğlu Şirketler Grubu, Ege Yapı, DKY İnşaat, Ofton, Sinpaş GYO, Kuzu Grup, Sur Yapı ve Varyap-Gap gibi sektörün dev firmaları katıldı. Türkiye'den ve dünyadan birçok önemli projenin sergilendiği fuarda İstanbul'un yeni projeleri de ilk kez yabancı yatırımcıya tanıtıldı.

"Her gelen 3-5 daire alıyor"

Ağaoğlu Central Park projesini fuarda yabancı yatırımcıyla buluşturan Ağaoğlu Şirketler Grubu da fuarın en çok satış yapan firmalarından oldu. Fuarın durumundan oldukça memnun olduklarını söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Dünyada en fazla proje İstanbul’da yapılıyor. Pazar burası, projeler burada, müşteriyi buraya getirmek lazım. Fransa’da düzenlenen MIPIM fuarının da burada yapılması gerekiyor. Fransa turizmine katkı sağlamak yerine MIPIM fuarını da burada yapalım” dedi. Ağaoğlu CEO’su Önder Halisdemir ise “Önemli görüşmeler yapıyoruz. Gelenler 3-5 tane alım yapıyor” diye konuştu.

DKY Sahil'in maketi ilk kez Cityscape Turkey'de sergilendi

Fuara en yeni projeleri DKY Sahil ve DKY Cadde ile katılan DKY İnşaat'ın iki projesi de yabancı yatırımcı tarafından oldukça beğenildi. Projelerdeki yabancıya satış oranının yüzde 10 olduğunu vurgulayan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, “Fuarda görüşmelerimiz oluyor. Beraber proje yapma teklifi de aldık” dedi.

Metropol İstanbul'un lansmanı fuarda gerçekleşti

Fuar'da ilk kez yatırımcı karşısına çıkan projelerden biri de Metropol İstanbul oldu. Emlak Konut GYO güvencesiyle Ataşehir’de Varyap-Gap İnşaat ortak girişimi tarafından hayata geçirilen projenin lansmanı fuarda yapıldı. Fuarda projenin satış rakamlarıyla ilgili bilgiler veren Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş “Suudi Arabistan merkezli Al-Maslak Grubu ile 35 milyon liralık satış anlaşması gerçekleştirdik. Grup, anakuleden 3 bin metrekarelik 2 kat satın aldı” dedi.

Sene sonuna kadar yüzde 70 satış hedefi

Say Yapı imzasıyla Ortaköy'de yükselen ‘yooistanbul’ projesi de fuarda yabancıların yakın markajına girdi. Yooistanbul için geri sayımın başladığını ifade eden Digicom Gayrimenkul Grup Başkanı Işık Gökkaya, fuar kapsamında kurumsal yatırımcılarla birebir görüşmeler yaptıklarını söyledi. 2016 yıl sonuna kadar projenin yüzde 70’ini satmayı hedeflediklerini belirten Gökkaya, metrekare fiyatlarının 8-12 bin dolar arasında olduğunu dile getirdi.