Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sel taşkınlarını önleyecek eylem planı geliyor

Sel taşkınlarıyla mücadele başlatıyor. Sel taşkınlarının verdiği zarar karşı ülke genelini kapsayan eylem planı hazırlanıyor.

Sel taşkınlarıyla mücadele başlatılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sel taşkınlarının verdiği zarara karşı ülke genelini kapsayan stratejik eylem planı hazırlanacağını açıkladı. Akşam Gazetesi’nden Yelda Gökdağ'ın haberine göre; Murat Kurum, hazırlanacak olan eylem planı ile birlikte bundan sonraki süreçte yapılacak olan planlarda ve uygulamalarda artık şehirlerin, belediyelerin dikkate alması noktasında kararlı durmak istediklerini ifade etti.

BETONLAŞMA AZALACAK

Ülke genelinde son yıllarda artan yağışların ve pek çok kenti vuran sel taşkınlarına karşı ulusal çapta bir eylem planı geliyor. Hazırlanan bu plan ile birlikte özellikle sel taşkınlarına neden olan sebepler tespit edilecek ve belediyelere önemli yaptırımlar getirilecek. Örneğin Karadeniz gibi, taşkınların can kayıplarına neden olduğu bölgelerde özellikle dere yatakları çevresinde yapılaşmanın önüne geçilecek. Bunun yanı sıra yine belediyelerden sel taşkınına neden olan betonlaşma oranının azaltılması ve altyapı çalışmalarının doğa koşullarına uygun olarak revize edilmesi istenecek.

KARARLI DURACAĞIZ

Bakan Kurum konuyla ilgili şunları söyledi; “Türkiye’de metrekareye düşen yağışların bir anda belki yıllık miktar kadar olması, taşkınların şehre verdiği zararlara ilişkin tüm Karadeniz, tüm Türkiye için bir stratejik eylem planı hazırlamak istiyoruz. Planlama ve uygulamalarda da artık belediyelerin dikkate alması noktasında kararlı durmak istiyoruz.”