Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Selenium Retro 9 lansmana özel avantajlı fiyatlarla satışa çıktı

Ataköy'ün mimarı Aşçıoğlu Grubu'nun yeni projesi Selenium Retro 9'da satışlar başladı. Uygun ödeme koşullarıyla satışa çıkan projede fiyatlar 569 bin TL'den başlıyor.

İstanbul'un en değerli yaşam alanlarından Ataköy'de geliştirdiği projelerle dikkat çeken Aşçıoğlu Grubu, aynı bölgede yeni bir projeye hayat veriyor. "Selenium" markasıyla konut projeleri üreten şirketin yeni projesi Selenium Retro 9, Aşçıoğlu'nun Ataköy'deki 2'nci projesi olan Selenium Retro'nun yanı başında yükseliyor.

İki blokta toplam 225 konut, 108 ofis ve 23 adet mağazadan oluşacak olan karma projede alanları 60 metrekare ile 124 metrekare arasında değişiklik gösteren 1+1 ve 2+1 tipinde daireler yer alıyor. 125 milyon dolar yatırımla inşa edilen Selenium Retro 9 projesinde konutların metrekare birim fiyatları 8 bin 750 TL'den, ofislerin metrekare birim fiyatları ise 9 bin 350 TL'den başlangıç gösteriyor.

Lansman öncesi dönemde konutların yüzde 25'inin, ofislerin ise yüzde 30'unun satıldığı Selenium Retro 9'da konutlar yüzde 1, ofisler yüzde 18 KDV ile yatırımcının beğenisine sunuluyor. Teslimlerine 2019 yılının Haziran ayında başlanacak olan projeden lansman döneminde konut sahibi olmak isteyenlere faizsiz 48 ay ya da 0,49 faiz oranıyla 120 ay vade imkanı tanınıyor. Yatırımcısına konforlu bir yaşam ve karlı bir yatırım fırsatı sunan projede yer alan konutların fiyatları ise 596 bin TL ile 1.243.000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

"Ataköy'ün çehresini değiştiriyoruz"

Aşçıoğlu'nun Ataköy'deki 3'üncü projesi olarak yükselen Selenium Retro 9, 17 Mart 2017 Cuma günü Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Aşçıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu ile Satış ve Pazarlama Müdürü Emrah Kahraman’ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, “Tam 50 yıldır, gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Babamdan devraldığım bayrağı, ilk günden beri gururla taşıyarak bugünlere geldik. Her zaman için müşteri memnuniyetini ve kazancını gözeterek ve gelecek nesillere örnek olacak yaşam alanları inşa etmeye özen gösterdik. 50 yıldır her dönemin en prestijli yapılarına imza atan bir marka olarak Türkiye’nin ilk rezidans projesi Selenium 34’ü Fulya’da inşa ettik. Yıllar içinde farklı projelere imza attıktan sonra Selenium’u Türkiye sınırlarının dışına, Dubai’ye taşıdık. Dubaili ortağımız Deyaar Group ile birlikte temelini attığımız Midtown Selenium by Deyaar, Aşçıoğlu Grubu’nun tarihine adeta bir kilometre taşı olarak geçerken biz de 50’nci yılımıza global bir marka olarak adım attık” dedi.

Projelerinde prim oranlarının yüzde 100'e ulaştığının altını çizen Yaşar Aşçıoğlu, “İlk olarak 2014 yılında 349 birimden oluşan konut projemiz Selenium Ataköy’ü inşa ettik. Selenium Ataköy’de, 2016 yılı Eylül ayından itibaren teslimler ve oturum başladı. Bölgedeki ihtiyacı değerlendirerek 2015 yılında 396 birimden oluşan bir diğer projemiz Selenium Retro’nun temelini attık. Cumba ve balkon konseptiyle, konut ve ofislerden oluşan Selenium Retro’da yaşam, Haziran ayı itibarıyla başlayacak. Bugün itibarıyla Selenium Ataköy ve Selenium Retro’daki birimlerin yüzde 90’ının satışını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Kalan birimlerin satışını, yıl içinde tamamlayacağımıza inanıyoruz. Detaylarını az sonra paylaşacağımız Selenium Retro 9’un da tamamlanmasıyla 5 yılda toplam 180 bin metrekare inşaat alanında 315 milyon dolar yatırımla konut, ofis, ticari alan ve mağazalardan oluşan bin 100 birim üreterek Ataköy’ün çehresini değiştirmiş olacağız” diye konuştu.

İstanbul'un yatırım değeri yüksek alanlarından Merter'de de 80 milyon dolar yatırım bedeliyle yeni bir projeye başlayacaklarının sinyalini veren Aşçıoğlu, eski Tamek arsasının üzerinde yükselecek projede konutlara yer verilmeyeceğini belirtti.