Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Semerkand Yapı konkordato talep etti

Gürbüz Çapan ve kardeşi Çetin Çapan tarafından kurulan Semerkand Yapı konkordato talebinde bulundu. Firmaya 3 aylık geçici mühlet verildi.

2005 yılında Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve kardeşi Çetin Çapan tarafından kurulan Semerkand Yapı konkordato talebinde bulundu. Sözcü Gazetesi’nden İsmail Şahin’in haberine göre; İstanbul Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 3 Ocak 2019'da verilen karara göre firmaya 3 aylık geçici mühlet verildi. Finans uzmanı Ali Fatih Uysal, yeminli mali müşavir Adnan Ay ve Doç. Dr. Burak Huysal’ın geçici konkordato komiseri olarak atandı. Firmanın konkordato talebine ilişkin duruşma 28 Mart 2019’da yapılacak. AC Yapı, Metsan, Nuhoğlu, Emay, Ceylan İnşaat ve Satya da daha önce konkordato talebinde bulunmuştu.

ÇAPAN YÖNETİMDEN ÇIKTI

Semerkand Yapı, İstanbul ve Bodrum'da çok sayıda projeyi hayata geçirdi. Firmanın Beylikdüzü’nde 555 daire ve 95 mağazadan meydana gelen Semerkand Line, 184 konutluk Kozz Ankara ve 214 konutluk Semerkand Line Bakırköy isimli projelerinin yapımına devam ediliyor.

40 milyon TL sermayesi bulunan tek ortaklı şirkette 2018’in son günlerde yönetim değişikliği oldu. Çetin Çapan, 20 Aralık 2018’de yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliğinden ayrılırken şirketin yönetimindeki tek isim Volkan Haludun Çakar oldu.