Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Şerifali'ye yatırım yapanlar son 4 yılda yüzde 40 kazandı

ERA Gayrimenkul'ün yaptığı araştırmaya göre, kentsel dönüşümün yoğun olarak uygulandığı Şerifali'de fiyatlar son 4 yılda yüzde 40 arttı.

Gayrimenkulde doğru yatırım yolunun doğru lokasyondan geçtiğini ifade eden uzmanlar, inşaat sektörünün kalbinin attığı İstanbul'da ise; altyapı çalışmaları, geliştirilen projeler, ana ulaşım hatları gibi nedenlerle bazı bölgeler öne çıkarak yatırımcısına kısa sürede yüksek kazanç sağladğını belirtiyor.

Bu lokasyonlardan birinin de Ümraniye Şerifali bölgesi olduğunu söyleyen ERA Gayrimenkul Türkiye İş geliştirme ve Pazarlama Direktörü Gürkan Akkuş, konut piyasası fiyatlarının bölgelere göre farklılık gösterdiği İstanbul’da, bazı semtlerde ibrenin sürekli olarak yukarıyı işaret ettiğini belirtti. Akkuş, metroyla ivme kazanan, yapılan yatırımlar ve yeni markalı konut projeleriyle gelişen Şerifali bölgesinde konuk fiyatların sürekli artışta olduğunun altını çizdi.

En hızlı yapılaşan bölge

Şerifali ve çevresinin İstanbul'da en hızlı yapılaşan bölgelerinden biri olduğuna dikkat çeken Akkuş, çevre etkenlerle birlikte bölgedeki gayrimenkul fiyatlarının son yıllara göre yüzde 40 arttığını ifade etti. Gürkan Akkuş "Komşu Ataşehir'de hayata geçirilecek olan Finans Merkezi, bölgede gerçekleştirilen diğer yatırım ve kentsel dönüşüm çalışmaları, nitelikli konut projelerindeki artış, kolay ulaşım ve metro ağının bölgeye ulaşması gibi özellikler Şerifali'de fiyatların tırmanmasına neden oldu. Şerifali'de konut metrekare fiyatları son 4 yılda yüzde 40 artarak metre kare bazında 3,782 TL'ye yükseldi. Konut fiyatları 350 bin TL ile 700 bin TL arasında değişiyor.

Ulaşım imkanlarının artması ve yatırımların tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki fiyatların önümüzdeki yıl daha da artacağını öngörmek mümkün. Şerifali'de yapılan bir gayrimenkul yatırımının kendisini amorti etme süresi 21-22 yıldır, bölgedeki gelişime bağlı olarak bu geri dönme süresinin daha da düşeceğini öngörüyoruz" dedi.