Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Silivri iki yılda yüzde 80 prim yaptı

İstanbul'un merkezi bölgelerinde konut fiyatlarının bir hayli artması yatırımcıyı Silivri'ye yöneltti. Silivri'de yer alan konutlar son 2 yılda yüzde 80 prim yaptı.

İstanbul'a 1 saat uzaklıkta olması ve bakir alanlarının bulunması sebebiyle konut yatırımcısının ilgisini çeken Silivri'de konut fiyatları yükselmeye devam ediyor. Özellikle son 4 ayda arsaların fiyatlarında büyük bir hareketlilik olduğunu belirten Altın Emlak Silivri Temsilcisi Orhan Yazıcı, "Silivri, metrobüs hattının hızla uzatılmasıyla beraber artık sayfiye bölgesi olarak görülmekten çıktı. Kanal İstanbul lokasyonunda olmasıyla beraber özellikle A Plus nitelikteki inşaat firmalarının büyük ilgisini çekmeye başladı. Özellikle Silivri’nin köyleri Kanal İstanbul’un etkisiyle en hareketli dönemlerini yaşıyor" dedi.

Silivri'de en çok prim yapan bölgelerin Ali Paşa, Ortaköy ve Gazitepe olduğunu belirten Yazıcı, "Bu bölgeler 2 yıl içinde yüzde 80 oranında prim yaptı. Silivri, yalnızca Kanal İstanbul güzergahında olmasıyla değil bakir alanlarıyla da dikkat çeken bir bölgedir. Öyle ki Hadımköy gibi sanayi merkezlerine yakınlığının yanı sıra, İstanbul’un köklü merkezlerine de maksimum 1 saat uzaklıkta olmasıyla öne çıkıyor. Her bütçe aralığında en karlı yatırımların adresi olarak da dikkat çekiyor. 2017 sonuna gelindiğinde şekillenmesini büyük ölçüde tamamlayacak ve o dönemde de değerini en az yüzde 70 oranında artırmış olacaktır." diye konuştu.