Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Silivri iki yılda yüzde 80 prim yaptı

İstanbul'un merkezi bölgelerinde konut fiyatlarının bir hayli artması yatırımcıyı Silivri'ye yöneltti. Silivri'de yer alan konutlar son 2 yılda yüzde 80 prim yaptı.

İstanbul'a 1 saat uzaklıkta olması ve bakir alanlarının bulunması sebebiyle konut yatırımcısının ilgisini çeken Silivri'de konut fiyatları yükselmeye devam ediyor. Özellikle son 4 ayda arsaların fiyatlarında büyük bir hareketlilik olduğunu belirten Altın Emlak Silivri Temsilcisi Orhan Yazıcı, "Silivri, metrobüs hattının hızla uzatılmasıyla beraber artık sayfiye bölgesi olarak görülmekten çıktı. Kanal İstanbul lokasyonunda olmasıyla beraber özellikle A Plus nitelikteki inşaat firmalarının büyük ilgisini çekmeye başladı. Özellikle Silivri’nin köyleri Kanal İstanbul’un etkisiyle en hareketli dönemlerini yaşıyor" dedi.

Silivri'de en çok prim yapan bölgelerin Ali Paşa, Ortaköy ve Gazitepe olduğunu belirten Yazıcı, "Bu bölgeler 2 yıl içinde yüzde 80 oranında prim yaptı. Silivri, yalnızca Kanal İstanbul güzergahında olmasıyla değil bakir alanlarıyla da dikkat çeken bir bölgedir. Öyle ki Hadımköy gibi sanayi merkezlerine yakınlığının yanı sıra, İstanbul’un köklü merkezlerine de maksimum 1 saat uzaklıkta olmasıyla öne çıkıyor. Her bütçe aralığında en karlı yatırımların adresi olarak da dikkat çekiyor. 2017 sonuna gelindiğinde şekillenmesini büyük ölçüde tamamlayacak ve o dönemde de değerini en az yüzde 70 oranında artırmış olacaktır." diye konuştu.