Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Silvan’da emlak danışmanlık eğitimine yoğun ilgi

Diyarbakır Silvan’da Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından başlatılan emlak danışmanlığı kursuna vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Diyarbakır Silvan ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi (HEM) gayrimenkul satışlarında zorunlu hale getirilen emlak danışmanlığı sertifikasından sonra emlak danışmanlık kursu açtı. Vatandaşların talebi doğrultusunda ilçeye kazandırılan eğitim yoğun katılımla gerçekleştiriliyor.

Emlak danışmanlığı kursunu Silvan halkına kazandıran Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şükrü Güzel, "2018 yılında emlak danışmanlık kursunu açtık. Gelen yoğun talep üzerine bu yılın başında bu kursu açtık. Artık belgesi olanlar bu işi yapacak. Belgesi olmayanlar yapamayacak. Vatandaş bizden talep etti. Bizde öğretmenlerimizi bulduk. Silvan’da bir ilktir. İlk olmasına rağmen 30 kursiyere toplam 120 saat kurs vereceğiz. Kursun yoğun ilgi görmesi ve genel talepler doğrultusunda açtığımız kursun sonunda kursu tamamlayan kursiyerler sınava alınacak. Başarılı olanlara belge vereceğiz. Bu belge alan kursiyerlerimiz büro açarak emlakçilik yapabilecek. Yönetmenliklere uygun bir şekilde mesleklerini yapacaklar" diye konuştu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında açılan emlak danışmanlık kursu öğretmeni Erksan Aslan, "2018 yılının Ocak ayında başladığımız emlak danışmanlık kursuna yoğun bir talep var. Bu talebe cevap olmak için bizlerde eğitim vermeye devam ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.