Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sinpaş GYO, Queen Central Park'ı Suudi Arabistanlı yatırımcılara tanıtacak

Sinpaş GYO, 2- 4 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Cidde Cityscape Fuarı'na, Şişli Bomonti’de yükselen Queen Central Park ile katılacak.

Sinpaş GYO, Türkiye’ye en çok konut yatırımı yapan ikinci ülke olan Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenecek Cityscape 2016 Gayrimenkul Fuarı’na Şişli Bomonti’de konumlandırdığı Queen Central Park’la katılıyor. 2016 yılında yabancılara yaptığı satışların yüzde 30’unu Suudi Arabistan’a yapan Sinpaş GYO, Queen Central Park Projesi’ni Suudi Arabistanlı yatırımcılar ve Türkiye’den konut sahibi olmak isteyenlerle tanıştıracak.

“Türkiye her zaman Körfez ülkelerinin gözdesi”

Körfez ülkeleri ve Suudi Arabistan’dan konuta yönelen ilgiyi her zaman yüksek tutmak gerektiğini kaydeden Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer şunları söyledi:

“Körfez ülkelerinden Türkiye’ye gelen gayrimenkul yatırım miktarı son 6 yılda 20 milyar doları geçti. Türkiye’nin modernlikle harmanlanmış bir doğu-batı sentezi olmasının yarattığı popülarite sayesinde Kanada’dan Yeni Zelanda’ya kadar birçok kişiyi ev sahibi yaptık. Son dönemde Azerbaycan, İran, Irak, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer Körfez ülkelerinden gelen talebin arttığını gözlemliyoruz. Ancak Suudi Arabistan bizim açımızdan ayrıca önem taşıyor. Sinpaş GYO olarak Suudi Arabistan’a hem Türkiye’de konut satmak hem de orada yeni yatırım ve yeni iş imkanları oluşturmak için çalışıyoruz.“

“Körfez ülkelerinin yakın Londra’sı İstanbul”

Özellikle son 10 yıllık dönemde Körfez ülkeleriyle kültürel yakınlaşmanın, Türkiye’nin yabancı yatırımcılar açısından cazibesini artırdığını vurgulayan Gacemer şöyle konuştu:

“İstanbul artık Körfez ülkelerinin yakın Londra’sı oldu diyebiliriz. Özellikle Körfez ülkeleri yeni ve güvenli yatırım alanları arıyor. Türkiye, Körfez ülkelerinin yanı başında, bütün yerli ve yabancı vatandaşların kültürel zorlanmalarla karşılaşmadan keyifle ve güvenle yaşayabilecekleri büyük bir ülke olarak öne çıkıyor. İstanbul ise yatırım açısından da pırlanta değerinde… Kentin kalbi Şişli Bomonti’de yükselen Queen Central Park hem yaşam hem de yatırım olarak bulunmaz fırsat. Projelerimizi geliştirirken yaşam tarzını iyileştirmek kadar, konutun önemli bir yatırım enstrümanı olduğu gerçeğini de göz ardı etmiyoruz.”

“Sinpaş GYO olarak yurtdışı projeleri ile büyümeyi hedefliyoruz”

Suudi Arabistan konut piyasasıyla da ilgilendiklerini belirten Gacemer,“Suudi Arabistan, gayrimenkul geliştirme konusunda Türkiye ile iyi ilişkiler geliştirmek istiyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde 1 milyon 500 bin konutu piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu hedefi de Sinpaş GYO gibi gayrimenkul geliştirme konusunda büyük başarı kazanan uzman Türk firmalarıyla gerçekleştirmek istiyor. Cidde Cityscape 2016 Gayrimenkul Fuarı’da hem Sinpaş GYO’yu hem de Queen Central Park Bomonti’yi Suudi dostlarımıza anlatmak istiyoruz” dedi.