Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Soyak Holding'in LEED Sertifikası yenilendi

Enerji verimliliği ve sürdürülebilir yaşamın geliştirilmesi için çalışmalar gerçekleştiren Soyak'ın holding binasına ait olan LEED sertifikası yenilendi.

Çevre ve toplum değerlerine saygılı olarak konut, enerji, çimento ve döküm sektörlerinde faaliyet gösteren Soyak Holding, sağlıklı ve kaliteli yaşamın kapılarını açacak projelere katkıda bulunmayı sürdürüyor. Bu doğrultuda binalarda çevre dostu ve enerji tasarrufu yapan uygulamaların kurulmasına yönelik sertifikasyon çalışmalarını da yürüten Soyak Holding, ABD'deki Yeşil Binalar Konseyi tarafından geliştirilen ve birçok kritere göre yapılan inceleme sonucu yeşil bina standartlarına uyan yapılara verilen, Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikasına 2011 yılında sahip olmuştu.

Türkiye’de mevcut binalar arasında ilk yeşil bina ünvanına (LEED EBOM Silver) sahip olan Soyak Holding, sistemin gerektirdiği çalışmaları doğru şekilde sürdürüp, 2015 yılında karbon nötr olma çalışmalarını da tamamlayarak LEED sertifikasında 4 puan daha yükseldi ve 5 yıllık sürecin sonunda sertifikasını LEED EBOM Silver seviyesinde yenilemeye hak kazandı.

Bu kapsamda gerçekleştirilen verimlilik yönetimi, çevre dostu uygulamalar, enerji tasarrufuna yönelik önlemler ve sürdürülebilir yaşam odaklı uygulamalarla birlikte yüzde 20 elektrik tasarrufu, yüzde 30 doğalgaz tasarrufu, yüzde 20 genel su tasarrufu, yüzde 80 peyzaj sulamasında tasarruf elde edildi.

Soyak Holding Binası, Türkiye’de mevcut binalar kategorisinde “LEED sertifikası yenilenen” ilk bina olma ünvanına da sahip olurken, bina içi yaşam kalitesini yükseltme uygulamaları ile de son 5 yılda toplam kişi başı 5bin 300 metreküp su, 1 milyon kWh elektrik, 62 bin metreküp doğalgaz tasarrufuna imza atıldı.