Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Şubat ayı AVM'ler için bereketli geçti

Şubat 2016 AVM Endeksi'ne göre AVM'lerin ciro endeksi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,8’lik bir artışla 178 puana ulaştı.

Terör olaylarının sıkça arttığı son dönemlerde vatandaşlar toplu taşıma araçları, meydanlar, AVM'ler gibi insanların çokca bulunduğu alanlardan uzaklaşmaya başlamıştı. Ancak geçtiğimiz ay yapılan operasyonlarla beraber vatandaşların paniği giderildi.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan endekse göre, AVM’lerdeki kiralanabilir alan (m2) başına düşen cirolar, Şubat 2016 döneminde 2015 Şubat ayı ile karşılaştırıldığında yüzde 14,8’lik bir artışla 178 puana ulaştı. En yüksek ciro artışı ise hipermarket kategorisinde yüzde 38'lik artışla yaşandı. Hipermarket kategorisini teknoloji, giyim ve ayakkabı-çanta kategorileri izledi.

AVM'lere ziyaret sayısının da yüzde 3,9'luk artış gösterdiği endeksi yorumlayan AYD Başkanı Hulusi Belgü, "AVM endeksi Şubat 2016 döneminde bir önceki yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında yüzde 14,8 oranında arttı. Sevgililer Günü, sömestr tatili ve indirim sezonunun olduğu Şubat ayındaki artış olumlu. Kategoriler bazında ise hala ağırlıklı olarak toparlanma bazlı yükselişler var. Ülkemiz son günlerde yaşanan terör saldırılarından hem sosyal hem de ekonomik olarak çok etkilendi. Nitekim bunun yansımalarını önümüzdeki ay endeks verilerinde de muhtemelen göreceğiz. Ancak ülke insanımız bu zor günleri atlatmakta ve yeniden normalleşmekte, korkuya teslim olmamakta kararlı. Bizler de perakendeciler ve AVM sektörü olarak üzerimize düşeni yapacak ve işimizi yapmaya ve el ele çok çalışmaya devam edeceğiz" dedi.