Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Şubat ayında İzmir’de konut satışları geriledi

Şubat ayı konut satış istatistiklerine göre sürekli göç almaya başlayan Türkiye’nin yükselen değeri İzmir’de konut satışları geriledi.

Şubat ayı konut satış istatistiklerine göre, İzmir’de konut satışlarında ocak ayına kıyasla düşüş yaşandığı kaydedildi. İstanbul ve Ankara’dan sonra en çok konut satışının yapıldığı İzmir sürekli göç almaya devam ediyor.

Özellikle İstanbul ve Ankara gibi metropollerde yaşayan beyaz yakalı şeklinde tabir edilen çalışan orta segment İzmir’e göç etmeye başladı. Bu durumun nedeni olarak da hem şehrin ılıman iklimi, hem metropol yaşantısı hem de sakin ve daha güvenilir bir yaşam vaat ediyor olması. Ancak Türkiye genelindeki konut satışlarında yaşanan durgunluk İzmir’i de etkiledi.

Şubat ayı verilerine göre İzmir’de konut satışları 5 bin 965 konutla sınırlı kaldı. İzmir’deki şubat ayı konut satışları ocak ayı satışlarına göre düşüş yaşadı.

İzmir‘de konut satışlarının 2017 yılının aynı zaman dilimine kıyasla gerileme, geçen ocak ayına göre de artış kaydettiği görülüyor. 2017 Şubat ayında İzmir’de 6.290 konutun satışı gerçekleştirilmişken Ocak 2018’de 5.841 satış yapıldığı kaydedildi.

İzmir konut satış istatistiklerinden edinilen veriler ise aşağıdaki gibi:

İpotekli satış 1. el: 712

İpotekli satış 2. el: 1.196

Diğer satış 1. el: 1.743

Diğer Satış 2. el: 2.314