Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sultanbeyli’nin tapu sorunu çözüldü

Sultanbeyli’de yıllardır devam eden sorunda çözüme varıldı. Hisseli parsellerle ilgili mücadelede sona gelindi. Tebligatlar hak sahiplerine teslim edilmeye başladı.

İstanbul Sultanbeyli’de yıllardır devam eden sorununda çözüme varıldı. Sultanbeyli Belediyesi'nde yer alan habere göre; mülkiyet sürecinin nihayete ermesi için yapılan çalışmalar neticesinde tüm tapular belediyeye devredildi. Belediye, devir işlemlerinin ardından kadastro çalışmalarına başladı. Ayrıca 1331 ve 1337 parsellerde de tebligatlar hak sahiplerine ulaşmaya başladı.

BİR YIL İÇİNDE BELEDİYEYE BAŞVURULMASI GEREKİYOR

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, mülkiyet sorununun çözüldüğünü açıkladı. İlk tebligatları hak sahiplerine ulaştırmaya başladıklarını ifade eden Hüseyin Keskin, “Vatandaşlarımızı gözeten bir ödeme planı ortaya koyduk. 2B’de olan tüm imkanları uyguladık” dedi.

Peşin ödemelerde indirimlerin olacağını isteyen vatandaşlar için ise taksit imkanı sunduklarını ifade eden Keskin; “Tebligatlarını alan vatandaşlarımızın bir yıl içinde belediyemize başvuru yapması gerekiyor” dedi.

Hak sahiplerinden Şerif Ünkür, tapuların dağıtılmasının ardından yaptığı konuşmada 25 yıldır bugünü beklediğini ifade etti. Söz konusu sorunun bir zamanlar ilçenin önünde çok büyük bir engel olduğunu söyleyen Ünkür, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Artık çocuklarımıza güvenli bir miras bırakabileceğiz” şeklinde konuştu.