Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sürdürülebilir çevre yönetimi akıllı binalar ile kolaylaştırılabilir

AE Arma-Elektropanç Genel Müdür Yardımcısı Sümer, "Sürdürülebilir bir çevre için enerji ve su tüketiminde verimlilik sağlayan akıllı binalar büyük önem taşıyor" dedi.

Sürdürülebilir bir çevre yaklaşımı ile çalışmalarına yön vermeye devam eden AE Arma-Elektropanç, Dünya Çevre Günü’nde, kaynakların en doğru şekilde kullanılması için inşaat sektörüne büyük sorumluluk düştüğüne dikkat çekti. Araştırmalara göre, artan nüfus, kirlilik, küresel ısınma ve kaynakların plansız kullanımı enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 40’ının; kullanma suyunun ise yaklaşık yüzde 15’inin binalarda tüketilmesine neden oluyor.

Çevreci akıllı binaların benzerlerine oranla yüzde 30-35’e varan oranlarda daha az enerji ve daha az su tükettiğini; bunun atık maliyetlerini önemli bir oranda azalttığını vurgulayan AE Arma-Elektropanç strateji & iş geliştirme & sözleşmelerden sorumlu genel müdür yardımcısı Levent Sümer, “Akıllı binalar çevresel kaynakların verimli kullanımı ve doğru planlanması konusunda oldukça önemli bir alan. Bu alanın en doğru şekilde değerlendirilmesi için kamu yöneticilerinden, bireylere kadar herkesin sorumluluğu var. Özellikle inşaat sektörünün akıllı ve çevreci bir yaklaşımla proje üretimi gerçekleştirmesi çevre için son derece önemli bir adım olur. AE Arma-Elektropanç olarak enerji ve su verimliliği konusunda dünyada örnek olacak pek çok proje gerçekleştirdik. Bu projelerle yaşadığımız çevreye faydalı olduğumuza inanıyoruz” diye konuştu.

Piri Reis Denizcilik Üniversitesi, Kuveyt Türk Bankacılık Üssü, Palladium Tower, Nurol Tower, Dubai Üniversitesi gibi önemli yeşil bina projelerine imza atmış olan ve çok çeşitli fonksiyonel yapılarda enerji tasarrufu için özenli çalışmalar sürdüren AE Arma-Elektropanç, eğitim tesisleri, ticaret yapıları, sağlık merkezleri, alışveriş merkezleri, otel, turizm ve eğlence tesisleri, sosyal tesisler, sanayi tesisleri, havaalanı, konut kompleksleri ve ofis kompleksleri üzerine faaliyet gösteriyor.