Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Suriyeli göçmenler Türkiye'de iş yeri sahibi olmaya devam ediyor

CLK Boğaziçi Elektrik tarafından yayımlanan Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’na göre 2016'nın ilk 3 ayında 126 Suriyeli işyerleri için elektrik bağlantı talebi oluşturdu.

Financial Times (FT), bugünkü sayısında ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan Suriyeli göçmenlerin özellikle İstanbul’daki ekonomiye katkılarını ve iş gücüne katılımlarını konu alan bir haber yayımladı.

Gazetenin İstanbul muhabiri Mehul Srivastava tarafından kaleme alınan "Syrian Refugee Entrepreneurs Boost Turkey’s Economy - Suriyeli Girişimci Göçmenler Türk Ekonomisini Destekliyor" başlıklı haberde Türkiye’de iş kuran göçmenlerin öykülerine yer verildi.

Suriyeliler burada kalmaya niyetli

Haberde Suriyeli göçmenlerin özellikle İstanbul'da yeni iş yerleri kurmaya başladıklarına dikkat çekilerek, bunun en önemli göstergesinin İstanbul'un başlıca elektrik sağlayıcısı şirketi CLK Boğaziçi Elektrik tarafından açıklanan abone rakamları olduğuna dikkat çekildi.

CLK Boğaziçi Elektrik Müşteri Operasyonları Direktörü Oktay Hanay ile yapılan röportaja da yer verilen haberde, Hanay’ın "Bu veriler gösteriyor ki, bunlar bizim toplumumuza entegre oluyorlar. Buraya geldiler ve burada kalmaya niyetliler" ifadeleri yer aldı.

Financial Times haberinde Suriyeli göçmenlerin 2016 yılının ilk çeyreğinde 126 elektrik bağlantı talebi oluşturulduğu kaydedilerek, artan talep nedeniyle CLK Boğaziçi Elektrik şirketinin çağrı merkezleri için Arapça bilen personel yetiştirmeye başladığı bilgileri de yer aldı.