Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sürücüsüz metronun Çekmeköy hattı hizmete girdi

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı Üsküdar-Ümraniye metrosunun ikinci etabı olan Çekmeköy hattı hizmete açıldı.

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı Üsküdar-Ümraniye metrosunun ikinci etabı olan Çekmeköy hattı hizmete açıldı. İstanbul’da raylı sistemde 170 kilometreye ulaştıklarını ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Hatların birbiriyle koordineli bir şekilde ulaşımı sağlamasını planladık. Bu anlayışla, bugün hizmete aldığımız hattı, Sabiha Gökçen Havalimanı'na bağlayacak olan Sultanbeyli metrosunun inşaatına da başlamış durumdayız” dedi.

GÜNLÜK YOLCU SAYISI 100 BİNE ULAŞTI

Hattın birinci etabının açılışı 15 Aralık 2017’de gerçekleşti. O tarihten bugüne kadar hattı 21 milyon 162 bin yolcunun kullandığını ifade eden Mevlüt Uysal, “Günlük yolcu sayımız 100 bine dayandı. Şimdi tamamının hizmete girmesiyle, bu sayı daha da artacak. Bu eser emeğin, alın terinin, sabrın ve azmin sembolüdür. Artık Sancaktepe ve Çekmeköy, Yenikapı'ya, Taksim'e Sarıyer'e çok yakın. Çünkü bu hat, bu bölgedeki vatandaşlarımızın, İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki raylı sistemlere hızlı ve rahat ulaşımını sağlıyor” diye konuştu.

RAYLI SİSTEMDE 170 KİLOMETREYE ULAŞTIK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul'da raylı sistemlerde 170 kilometreye ulaştıklarını açıkladı. Türkiye'de sürücüsüz metro devrini başlattıklarını söyleyen Mevlüt Uysal; “Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlayacak olan Sultanbeyli metrosunun inşaatına da başlamış durumdayız” açıklamasını yaptı.

İstanbul’un ihtiyacı olan bin 100 kilometre metro hedefine adım adım ilerlediklerini söyleyen Mevlüt Uysal; “Toplu ulaşım daha rahat ve konforlu olacak. Hayatımız daha kolaylaşacak. Standartlarımız daha da yükselecek. İnşallah gelecek çok daha güzel olacak” dedi.