Validebağ Konakları
1 Yıl Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sur'un son hali içler acısı!

Terör operasyonlarının tamamlanmasından ardından Sur'un son hali görüntülendi. Fotoğraflarda görünen yeni Sur, terörün gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki 6 mahallede 103 günden bu yana devam eden terör operasyonları tamamlandı. Terör örgütü PKK'nın açtığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılaması sebebiyle başlatılan operasyonların tamamlanmasının ardından ise Sur'un operasyon öncesinde ve sonrasında çekilen fotoğrafları basınla paylaşıldı.

Paylaşılan fotoğraflarda Sur'daki büyük değişim gözler önüne çıktı. Diyarbakır'ın tarihi semtlerinden biri olan Sur'da kuşbakışı çekilen fotoğraflarda, çatışmalar nedeniyle ilçenin özellikle Fatih Paşa, Hasarlı, Dabanoğlu ve Savaş mahallelerinde büyük tahribat olduğunu gözlendi.

Kentsel dönüşümün ilk adımı atılıyor

Merkez Sur ilçesinde 2 Aralık 2015'te başlanan operasyonun tamamen bitmesinin ardından bölgede hasar tespit çalışmalarına başlanacağı öğrenildi. Hasar tespit çalışmalarına isteyen ev sahiplerinin de katılabileceği belirtilirken, çalışmalar sırasında eşyaları hasar gören ailelere evlerinin yanı sıra eşyalarının bedellerinin de ödeneceğini söylendi.