Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Sur'un son hali içler acısı!

Terör operasyonlarının tamamlanmasından ardından Sur'un son hali görüntülendi. Fotoğraflarda görünen yeni Sur, terörün gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki 6 mahallede 103 günden bu yana devam eden terör operasyonları tamamlandı. Terör örgütü PKK'nın açtığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılaması sebebiyle başlatılan operasyonların tamamlanmasının ardından ise Sur'un operasyon öncesinde ve sonrasında çekilen fotoğrafları basınla paylaşıldı.

Paylaşılan fotoğraflarda Sur'daki büyük değişim gözler önüne çıktı. Diyarbakır'ın tarihi semtlerinden biri olan Sur'da kuşbakışı çekilen fotoğraflarda, çatışmalar nedeniyle ilçenin özellikle Fatih Paşa, Hasarlı, Dabanoğlu ve Savaş mahallelerinde büyük tahribat olduğunu gözlendi.

Kentsel dönüşümün ilk adımı atılıyor

Merkez Sur ilçesinde 2 Aralık 2015'te başlanan operasyonun tamamen bitmesinin ardından bölgede hasar tespit çalışmalarına başlanacağı öğrenildi. Hasar tespit çalışmalarına isteyen ev sahiplerinin de katılabileceği belirtilirken, çalışmalar sırasında eşyaları hasar gören ailelere evlerinin yanı sıra eşyalarının bedellerinin de ödeneceğini söylendi.