Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Tago Architects'ten örnek proje: Real Merter

Tamamlandığında Merter ve düzensiz yapı stoğuna sahip bütün bölgeler için örnek teşkil edecek Real Merter projesi Tago Architects tarafından tasarlandı.

İstanbul Avrupa yakasının tekstil merkezi haline gelen Merter'de hayata geçirilen Real Merter, Mimar Gökhan Aktan Altuğ liderliğindeki Tago Architects tarafından tasarlandı. İçinde bulunduğu bağlama sırtını dönmeden konut ve ticari alanları birleştiren bir mimariyle yükselen proje üç bloktan oluşuyor.

İnşaat çalışmaları devam eden Real Merter, lokasyonu ve kot farkına rağmen oluşturulan kurgusuyla ön plana çıkıyor. Küçük meydanlarla ve yarı açık dolaşım alanlarıyla bezenen projede mahremiyet ve sakinlik sorununu da dikkatlice ele alınıyor. Bu bağlamda konut sakinlerinin ihtiyacı olan yeşil örtü ve sosyal alanlar da ticari yapıların çatısında konumlandırılarak ticaret ve konut alanları birbirinden ayrılıyor.

89 bin 500 metrekarelik toplam inşaat alanına sahip projede cadde ticareti, mimari tasarımın bir parçası haline getirilerek, kentle bütünleşen ve yaşayan bir zemin kurgusu oluşturuluyor. Konut bloklarının arsa ve yol ilişkisinden doğan formların yumuşatılmasıyla tasarlandığı projede, üçgen prizma form sayesinde konut cephelerinin doğrudan birbirlerine bakmaları engelleniyor ve her birim için manzaraya karşı ferah bir görüş alanı oluşturuluyor.