Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Taksim Camii'nin temeli yarın atılıyor

Taksim Meydanı'nda inşa edilecek cami için çalışmalar geçtiğimiz hafta başladı. Şantiye kurulumunun tamamlandığı cami için ilk kazma yarın vurulacak.

İstanbul 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun 19 Ocak 2017 Perşembe günü yaptığı toplantıda Taksim Camii'nin inşaatına onay vermesinin ardından çalışmalar başladı. Şantiye kurulumuna 10 Şubat Cuma günü başlanan Taksim Camii'nin temeli; İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem’in katılımıyla, 17 Şubat 2017 Cuma günü saat 11.00’de düzenlenecek olan törenle atılacak.

Altında üç katlı otopark bulunacak

Taksim'e adını veren ve I. Mahmud tarafından 1731 yılında bölgeye 'su taksimi' yapmak için inşa edilen Taksim Maksemi'nin arkasında 875 metrekarelik arazi üzerinde inşa edilecek cami tamamlandığında aynı anda 960 kişi ibadet edebilecek. Kot farkı dikkate alınarak tasarlanan projenin yer altında üç katı bulunacak. Otopark olarak tasarlanan üç katta toplam 165 araç park edebilecek. Yapıda konferans ve sergi salonları da yer alacak.