Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Tapu harcı ve KDV indirimine devam çağrısı

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, tapu işlemlerinde bugün sona erecek olan harç ve KDV indiriminin uzatılması için çağrıda bulundu.

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, bugün sona erecek olan tapu işlemlerinde uygulanan harç ve KDV indiriminin uzatılması için çağrıda bulundu.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, tapu harcı ve KDV indiriminin sektör için önemli olduğunu vurguladı. Konut kredilerindeki artışların kredili konut satışlarını çok ciddi oranda düşürdüğünü ve inşaat sektöründeki firmaların satışların azlığından muzdarip durumda olduğunu ifade eden Mustafa Andıç; “Vergi oranlarının bu ortamda yükseltilmesi, sıkıntıda olan sektöre hepten köstek olacaktır” diye konuştu.

İNDİRİMİN BİTMESİ SEKTÖRÜ OLUMSUZ ETKİLEYECEK

Ülke ekonomisinin ve inşaat sektörünün içinde bulunduğu durumun göz önüne alınmasını gerektiğini belirten Mustafa Andıç; yüzde 8 ve binde 15 olarak uygulanan oranların, son gün olan 31 Ekim’den sonra da devam etmesini önerdi. Özellikle konut kredisi faizlerinden artış ile konut satışları çok ciddi şekilde düştüğünü vurgulayan Andıç; “Bu durumdayken KDV oranlarını artırmak sıkıntıda olan sektörü daha da olumsuz etkileyecektir” ifadelerini kullandı.