Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Tapuda yeni dönem başlıyor

QR kod ile birlikte yeni tapularda dijitalleşme sağlanıyor. Ayrıca yeni tapularla, alım ve satımlarda dolandırıcılığa kadar uzanan karışıklığın son bulması hedefleniyor.

Tapuda yeni dönem başlıyor. Yeni tapularda QR kod ile dijitalleşme sağlanıyor. Posta Gazetesi’nden Meltem Kara’nın haberine göre; yeni tapular ile birlikte konut alım ve satımında dolandırıcılığa kadar uzanan önemli bir karışıklığın son bulması hedefleniyor. Ayrıca eski tapularda bulunmayan “proje metrekaresi” bilgisi yeni tapularda yer alıyor. Bu bilgiyle birlikte dairenin, apartmanın yükseldiği arsada ne kadar paya sahip olduğuna ilişkin kafa karışıklıkları son bulacak. Net ve brüt metrekareler de yeni tapularda belli olacak.

ARSA PAYI DA VAR

Kasım ayında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen Tapu Senetlerinin Yenilenmesi ve e-Devlet Uygulamaları Tanıtım Programı’nda konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, QR kodlu yeni tapu senetlerine geçileceğini duyurmuştu. Eski tapularda söz konusu taşınmazın ada pafta bilgileri, yüzölçümü, vasfı, malik bölümü, pay durumu, tapunun niteliği (mülkiyet, irtifak, devremülk gibi), arsa payı, kat, daire, blok gibi bilgiler yer alıyordu.