Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Tapusu olmayan vatandaşlara müjde

Hükümet kanadından alınan bilgiye göre, tapusu olmayan vatandaşa kayıt belgesi verilecek. Konuyla ilgili tasarı bu hafta içinde meclise taşınacak.

Konut ve/veya iş yeri tapusu olmayan vatandaşlara beklenen müjdeli haber sonunda geldi. Bir hafta içinde meclise taşınacak olan düzenlemenin onaylanmasıyla birlikte tapusu olmayan vatandaşlara kayıt belgesi verilecek.

Binlerce ev sahibini ilgilendiren yepyeni bir düzenleme duyuruldu. Tapusu olmayan vatandaşlara müjde niteliğindeki habere göre, tapusu olmayan vatandaş kayıt dışılıktan kurtulacak. Ev veya iş yeri tapusu bulunmayan vatandaşlara yapılan düzenlenmeler kapsamında kayıt belgesi temin edilecek.

Yapı Kayıt Belgesi düzenlemesiyle birlikte toplamda 16 milyon taşınmazın kayıt altına girmesi bekleniyor. Tapu yerine Yapı Kayıt Belgesi verilecek milyonlarca vatandaşın büyük bir yükten kurtulacak.

Konuya ilişkin düzenlemenin en geç bir hafta içerisinde meclise taşınması ve hemen ardından da görüşmelerin başlatılması planlanıyor. Yapı Kayıt Belgesi uygulamasının hayata geçirilmesiyle birlikte imar tapusu yerine yalnızca arsa payı tapusu bulunması nedeniyle yaşanan birçok sorun da ortadan kaldırılmış olacak. Bu alandaki karışıklıkların ve mağduriyetlerin giderilmesine ilişkin düzenleme hakkındaki ilk müjde bugün duyuruldu.

Konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaklaşık 25 milyon ile 26 milyon arasında bağımsız birimin yüzde 60’nın bu konuyla ilgilendiğini belirtti. Bakan Özhaseki, "Vatandaşlar bu yapılarını bize bildirdikten sonra belli bir ücreti ödeyecek"

Hazırladıkları Yapı Kayıt Belgesi çalışmasının yaklaşık 25-26 milyon civarında bağımsız birimin yüzde 60'ını ilgilendirdiğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Vatandaşlar bu yapılarını bize bildirdikten sonra belli bir ücreti ödeyecek" dedi.
Bakan Özhaseki açıklamasında güncelde 13 milyon adet bağımsız birimin devletle ihtilaflı olduğunu da bildirdi.