Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Tarihi baruthane TOKİ Park oluyor

İstanbul Ataköy sahilinde yer alan tarihi baruthane TOKİ Park olacak.

İstanbul Ataköy sahilinde bulunan tarihi baruthane TOKİ tarafından park yapılacak. İsmi de TOKİ Park olacak. TOKİ 60 dönümlük arazisinin kullanım hakkını 25 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) kiralayacak.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üretici Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 2018 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi sadece konut projeleriyle değil farklı alanlarda hayata geçirdiği projeleriyle de gündemde olacak.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul Ataköy sahilinde yer alan tarihi baruthaneye TOKİ Park inşa edecek parkın 60 dönümlük alanını da 25v yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) kiralayacak.

İBB ve TOKİ arasında imzalanan protokol ile 60 dönümlük arazi TOKİ Park olacak ve bu bölümün kullanım hakkı İBB’ye devredilecek.
İBB tarafından park kapsamında elde edilen gelirler ise anlaşma gereği TOKİ ile pay edilecek. Parkın yönetimi ve bakımı ile ilgili işlerle sadece İBB ilgilenecek.

2010 yılında TOKİ tarafından ihaleye çıkarılan araziye 6 milyon TL yıllıkla 49 yıllığına Çelebican A.Ş tarafından kiralanarak 7 blok şeklinde tasarlanan Blumar projesi yapılacaktı. Ancak ihale Danıştay tarafından geçtiğimiz yıl iptal edildi. İptal kararının ardından Bakırköy Belediyesi ve dönemin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş tarafından park olmasının istendiği için ihalenin iptal edilmesi yapılaşmadan kurtuldu.