Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Tarihi İpar Köşkü’ne yurt dışından büyük ilgi

Ünlü cerrah Cemil Topuzlu Paşa tarafından yaptırılan tarihi İpar Köşkü satışa çıktı. Köşk için yurt dışından da yatırımcılar sıraya girdi.

İstanbul Kadıköy Çiftehavuzlar'daki tarihi İpar Köşkü satışa çıktı. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; ünlü cerrah Cemil Topuzlu Paşa tarafından yaptırılan İpar Köşkü için 45 milyon dolar talep ediliyor.

Tarihi İpar Köşkü Pera Palas, Müşir Zeki Paşa Yalısı gibi ünlü yapıların mimarı olan Aleksander Vallaury tarafından inşa edildi. İpar Köşkü’nün satın almak için yurtdışından birçok yatırımcı sıraya girdi. ABD, Rusya ve Kuveyt’ten yatırımcılar köşkle ilgileniyor.

BİRİNCİ DEREDEN TARİHİ ESER

1931 yılında İpar Ailesi’ne geçen köşk için satış süreci resmen başladı. Köşkün satışını yapan gayrimenkul danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, İpar Köşkü’nün birinci dereceden tarihi eser olduğunu vurguladı. İpar Köşkü’nün devlet koruması altında olduğunu vurgulayan Evrim Kırmızıtaş Başaran, köşkün yeni sahibinin aslına uygun birebir yaptırmak durumunda olduğunu hatırlattı. Bir dönem İpar Köşkü’nde sık sık davetler verildiğini söyleyen Evrim Kırmızıtaş Başaran; “Dışı gibi içinin de heybetli olduğu bu köşkte 20 oda, 4 salon ve 18 banyo bulunuyor” ifadelerini kullandı.

KÖŞKÜN İÇİNDE KÖŞK VAR

İstanbul Kadıköy Çiftehavuzlar'daki tarihi İpar Köşkü bin 350 metrekare kapalı alana sahip. Arsa üzerinde iki köşkün daha yer aldığını söyleyen Evrim Kırmızıtaş Başaran; “Toplam kapalı alan büyüklüğü aslında 2 bin 700 metrekare. Yani fiyatı veren kişi üç köşkün sahibi oluyor” dedi.