Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Tarihi Üsküdar Kuzguncuk Mahallesi kentsel dönüşüm alanı ilan edildi

İstanbul Anadolu Yakasında yer alan Kuzguncuk Mahallesi’nde yer alan 89 bin metrekarelik alan kentsel dönüşüm alanı ilan edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbul Anadolu Yakası Kuzguncuk Mahallesi’nde 89 bin metrekarelik Boğaziçi etkilenme alanında kalan parsellerdeki dönüşüm hayata geçirilecek.

İBB tarafından Kuzguncuk Mahallesi dönüştürülecek. İstanbul Anadolu Yakasının Üsküdar ilçesinde yer alan tarihi ve turistik özellikli Kuzguncuk Mahallesi kentsel dönüşüm alanı ilan edildi. İlgili karar 13 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis oturumunda oy çokluğu sağlanarak kabul edildi.

“Boğaziçi etkilenme alanı”nda kalan Üsküdar ilçesine bağlı tarihi ve turistik değere sahip olan Kuzguncuk Mahallesi’nde toplamda 167 adet bina yer alıyor. Kuzguncuk Mahallesi’nde yer alan yapıların yüzde 87’lik bölümü tek katlı, yüzde 43’lük bölümü iki katlı, yüzde 22’lik bölümü üç katlı, yüzde 8’lik bölümü dört katlı, yüzde 5’lik bölümü ise beş katlı ve iki tanesi de 6 katlı olarak tespit edildi.

İBB’nin kentsel dönüşüm planlamasına göre Üsküdar ilçesi Kuzguncuk Mahallesi’nde konut dokusunun yenilenmesi hedefleniyor. İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Kentsel Yenileme Komisyonu’nun ortak kararı ile Üsküdar Kuzguncuk Mahallesi’nin 89 bin metrekarelik alanı “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı” olarak ilan edildi.

İstanbul Anadolu Yakasının Üsküdar ilçesine bağlı olan tarihi Kuzguncuk Mahallesi’nde yapılacak her türlü analiz, tasarım, proje, plan çalışması ve uygulama İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Planlama Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek.