Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Tarlalara borsa yolu gözüktü

Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, tarlaların borsada işlem görmeye başlayabileceğini söyledi. Karadağ, bununla ilgili araştırmalara başladıklarını belirtti.

Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, tarlaların borsada işlem görmesi için çalışmalara başladıklarını ifade etti. Karadağ, uygun görülmesi halinde tarlaların borsada işlem görmeye başlayacağını belirtti.

Toplulaştırmadan sorumlu Orman Bakanlığı ile toplantı yapacaklarını ifade eden Borsa İstanbul Başkanı Karadağ, “Tarlaları borsaya alabilir miyiz? diye görüş alışverişinde bulunacağız” dedi.

Borsa üzerinde yapılan işlemin mal ve hizmetleri temsil eden menkul kıymetlerin sahipliğinin değişmesi olduğunu belirten Karadağ, hisse piyasasında günlük 1,5 milyar mal ve hizmet ile ürünün sahipliğini sıfır problemle değiştirdiklerini ifade etti. Borsaların dünya ticaretinin geldiği en sofistike sistemler olduğunu vurgulayan Karadağ, klasik ticarette karşılaşılan hiçbir sorunun borsada olmadığı belirtti.

Orman Bakanı ile planlanan toplantının bugün (28 Şubat) gerçekleşeceğini belirten Karadağ, “İkinci el bir otomobilin sahipliğini yarım günde değiştirebilirsek öpüp başımıza koyacağız. Ya da üç-beş dönüm tarlanın sahipliğini birkaç günde değiştirebilirsek, mülkiyet hakkını, çok iyi bir iş yapmışız diyoruz” dedi ve ekledi “Borsada bırakın ikinci el otomobil, araziyi, içindeki evi, arazisi ile otomobil fabrikasının mülkiyeti birkaç saniyede satılabilir.”

Söz konusu işleri her gün kısmen ya da tamamen yaptıklarını ifade eden Himmet Karadağ, “Borsa böyle bir şey. Borsayı kamuoyu yoklamasına benzetiyoruz ama bu kamuoyu yoklaması, fikrine parasını koyanların tercihlerinden oluşuyor. Borsadaki rakamların sanal olma ihtimali yoktur. Çünkü oradaki göstergelerin tamamına birileri çil çil, reel, gerçek parasını koymuştur” dedi.