Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Tarlalara borsa yolu gözüktü

Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, tarlaların borsada işlem görmeye başlayabileceğini söyledi. Karadağ, bununla ilgili araştırmalara başladıklarını belirtti.

Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, tarlaların borsada işlem görmesi için çalışmalara başladıklarını ifade etti. Karadağ, uygun görülmesi halinde tarlaların borsada işlem görmeye başlayacağını belirtti.

Toplulaştırmadan sorumlu Orman Bakanlığı ile toplantı yapacaklarını ifade eden Borsa İstanbul Başkanı Karadağ, “Tarlaları borsaya alabilir miyiz? diye görüş alışverişinde bulunacağız” dedi.

Borsa üzerinde yapılan işlemin mal ve hizmetleri temsil eden menkul kıymetlerin sahipliğinin değişmesi olduğunu belirten Karadağ, hisse piyasasında günlük 1,5 milyar mal ve hizmet ile ürünün sahipliğini sıfır problemle değiştirdiklerini ifade etti. Borsaların dünya ticaretinin geldiği en sofistike sistemler olduğunu vurgulayan Karadağ, klasik ticarette karşılaşılan hiçbir sorunun borsada olmadığı belirtti.

Orman Bakanı ile planlanan toplantının bugün (28 Şubat) gerçekleşeceğini belirten Karadağ, “İkinci el bir otomobilin sahipliğini yarım günde değiştirebilirsek öpüp başımıza koyacağız. Ya da üç-beş dönüm tarlanın sahipliğini birkaç günde değiştirebilirsek, mülkiyet hakkını, çok iyi bir iş yapmışız diyoruz” dedi ve ekledi “Borsada bırakın ikinci el otomobil, araziyi, içindeki evi, arazisi ile otomobil fabrikasının mülkiyeti birkaç saniyede satılabilir.”

Söz konusu işleri her gün kısmen ya da tamamen yaptıklarını ifade eden Himmet Karadağ, “Borsa böyle bir şey. Borsayı kamuoyu yoklamasına benzetiyoruz ama bu kamuoyu yoklaması, fikrine parasını koyanların tercihlerinden oluşuyor. Borsadaki rakamların sanal olma ihtimali yoktur. Çünkü oradaki göstergelerin tamamına birileri çil çil, reel, gerçek parasını koymuştur” dedi.