Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TEB’ten konut alacaklara müjde: 60 aya varan vadelerde yüzde 0,99 faiz oranı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi faiz indirimi kampanyası kapsamında kredi faiz oranlarını yüzde 0,99’a indirdi.

Geçen hafta başından bu yana devam konut kredisi faiz indirimi kampanyasına bankalar sırayla katılım gösteriyor. İlk etapta Ziraat Bankası önderliğinde Vakıfbank ve Halkbank’ın dahil olduğu daha sonradan Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım Bankasının da destek verdiği konut kredisi faiz indirimi kampanyasına diğer bankalar da katılmaya başladı.

Şekerbank’ın kout kredisi faiz oranlarını yüzde 0,98’e çekmesinin ardından bir haber de TEB’ten geldi. Türk Ekonomi Bankası’ndan (TEB) yapılan açıklamaya göre TEB konut kredisi faiz indirimi kampanyası kapsamında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,99’a düşürdü.
TEB tarafından yapılan bilgilendirmeye göre; banka, ilk defa ev sahibi olacak müşterileri için 60 aya kadar uzanan vade sürelerinde faiz oranını yüzde 0,99 olarak yansıtacak.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi şunları söyledi: “TEB olarak ekonominin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörüne hareket kazandıracak ivmeyi, konut kredilerindeki avantajlı kampanyamız ile sağlamayı hedefliyoruz.

Bizim için müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre en uygun çözümü üretmek çok önemli. Konut kredisi kampanyamızla ilk kez ev sahibi olacak müşterilerimize 60 aya kadar vadede yüzde 0.99 faiz oranı vererek, en uygun fiyatlama ile kredi veren bankalardan biri olduk.”

TEB’in de konut kredisi faiz indirimi kampanyasına katılmasının ardından konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına çeken banka sayısı 7’ye yükselmiş oldu.

Konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına düşüren bankalar:

  • Ziraat Bankası 0,98

  • Ziraat Katılım 0,98

  • Halkbank 0,98

  • Vakıfbank 0,98

  • Vakıf Katılım 0,98

  • Şekerbank 0,98

  • TEB (Türk Ekonomi Bankası) 0,99