Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

TEB’ten konut alacaklara müjde: 60 aya varan vadelerde yüzde 0,99 faiz oranı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi faiz indirimi kampanyası kapsamında kredi faiz oranlarını yüzde 0,99’a indirdi.

Geçen hafta başından bu yana devam konut kredisi faiz indirimi kampanyasına bankalar sırayla katılım gösteriyor. İlk etapta Ziraat Bankası önderliğinde Vakıfbank ve Halkbank’ın dahil olduğu daha sonradan Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım Bankasının da destek verdiği konut kredisi faiz indirimi kampanyasına diğer bankalar da katılmaya başladı.

Şekerbank’ın kout kredisi faiz oranlarını yüzde 0,98’e çekmesinin ardından bir haber de TEB’ten geldi. Türk Ekonomi Bankası’ndan (TEB) yapılan açıklamaya göre TEB konut kredisi faiz indirimi kampanyası kapsamında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,99’a düşürdü.
TEB tarafından yapılan bilgilendirmeye göre; banka, ilk defa ev sahibi olacak müşterileri için 60 aya kadar uzanan vade sürelerinde faiz oranını yüzde 0,99 olarak yansıtacak.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi şunları söyledi: “TEB olarak ekonominin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörüne hareket kazandıracak ivmeyi, konut kredilerindeki avantajlı kampanyamız ile sağlamayı hedefliyoruz.

Bizim için müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre en uygun çözümü üretmek çok önemli. Konut kredisi kampanyamızla ilk kez ev sahibi olacak müşterilerimize 60 aya kadar vadede yüzde 0.99 faiz oranı vererek, en uygun fiyatlama ile kredi veren bankalardan biri olduk.”

TEB’in de konut kredisi faiz indirimi kampanyasına katılmasının ardından konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına çeken banka sayısı 7’ye yükselmiş oldu.

Konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına düşüren bankalar:

  • Ziraat Bankası 0,98

  • Ziraat Katılım 0,98

  • Halkbank 0,98

  • Vakıfbank 0,98

  • Vakıf Katılım 0,98

  • Şekerbank 0,98

  • TEB (Türk Ekonomi Bankası) 0,99