Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Teknik Yapı’da konut kampanyası Kurban Bayramı’na kadar devam edecek!

Teknik Yapı bankalarla sağladığı anlaşma ile konut kredi faizlerini Kurban Bayramı’na kadar yüzde 0,98 seviyesine sabitledi.

Gayrimenkul sektörünün üç lider kuruluşu tarafından hayata kazandırılan yüzde 20 indirim kampanyası ve buna ek yüzde 5 peşinat ve yüzde 0,98 kredi faizi imkanları konut satın alma ayrıcalıkları Teknik Yapı’nın konut projelerinde Kurban Bayramı’na kadar devam edecek.

Konut teşvikleri kapsamında hayata geçirilen yüzde 20 indirim, yüzde 5 peşinat ve yüzde 0,98 faizle konut satın alma imkânı sağlayan kampanyalar 30 Haziran 2018 tarihi itibariyle sona erdi. Kampanyanın sona ermesiyle birlikte konut kredi faizleri yeniden kampanya öncesi seviyesine döndü. Kamu bankalarında faizler yüzde 1,25 seviyelerinde seyrederken bazı özel bankalarda faiz seviyeleri yüzde 2’nin üzerine kadar tırmandı. Bu durumdan dolayı birçok alımlarını erteleyen ancak konut seçim işlemini tamamlayamadığı için kredi kullanamadı ve mağdur oldu. Bu durumu ortadan kaldırmak ve konut teşviklerini kalıcı hale getirmek için yeni bir formül geliştiren Teknik Yapı bankalarla özel anlaşmalar sağlayarak konut kredi faizlerini Kurban Bayramı’na kadar yüzde 0,98 seviyesine sabitledi.

Konutta yüzde 20 indirim ve buna ek yüzde 5 peşinatla yüzde 0,98 faiz imkânı kampanyaları sayesinde bir ay gibi bir sürede toplam 40 bin konut satışı yapılarak rekor ciro elde edildi. 30 Haziran 2018 tarihinde kampanyaların sona ermesiyle birlikte konut kredisi faizleri yeniden kampanya öncesindeki seviyesine döndü. Konut geliştiricileri de faiz oranlarını düşürebilmek için yeni bir yöntem geliştirdi. Firmalar bankalarla anlaşma sağlayarak konut kredi faiz oranlarını sabitliyor. Bunlardan biri de Teknik Yapı.

Yapı tarafından bankalarla yapılan özel anlaşmalar sayesinde projelerinde uygulanan yüzde 0,98 faiz, yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat fırsatı ile konut satın alma imkanları firmanın kendi olanakları ile Kurban Bayramı’na kadar sürecek.

Kampanyanın devam ettirilmesi hakkında açıklamalarda bulunan Teknik Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Bankalarla masaya oturduk. Özel anlaşmalarla, faiz oranını yüzde 0,98 seviyesinde sabitledik. Faizi psikolojik sınır olan yüzde 1 seviyesinin altında tutmak için katkı payının bir miktarını biz, bir miktarını da anlaştığımız bankalar üstlenecek” dedi.