Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TEM Avrasya Konutları'nda satışlar yüzde 60’ı geçti

MIPIM 2018’e katılan Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Akbal satışlarının yüzde 60’ı tamamlanan TEM Avrasya projesini tanıttı.

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli ve en kapsamlı gayrimenkul fuarlarından biri MIPIM 2018’e katılan Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Akbal, fuar kapsamında TOKİ ortaklığında sektöre kazandırılan TEM Avrasya projesini sergiledi.

Konut sektörünün güncel durumu ve piyasadaki arz/talep dengesine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Eyüp Akbal sektörde arz fazlalığından bahsetmenin mümkün olmadığını konut sektörünün yaşadığı sıkıntıların nedeninin yüksek fiyat aralığı olduğunu söyledi. Metrekare birim fiyatlarının 5-6 bin TL’den yüksek olan projelerin sıkıntı yaşayabileceğini söyledi.

Konut arzının normal olduğunu ancak konut fiyatlarının yüksek olması nedeniyle konut satışlarında sıkıntı yaşandığını dile getiren Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Akbal, metrekare birim fiyatlarının 6 bin TL’nin üzerine çıktığı zaman satışlarda sıkıntı yaşandığına vurgu yaptı.

Son yıllarda hem globalde hem de ülkemizde yaşanan siyasi ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle birçok sektörde küçülme ve durgunluk yaşandı. Emlak Konut GYO öncülüğünde geliştirilen konutta seferberlik kapsamındaki faizsiz uzun süreli vadeli konut satışları sektörü ayakta tutsa da artık yeni bir çıkışa ihtiyaç duyuluyor.

Dar gelirli kendine uygun satın alabileceği bir konut bulmakta zorlanırken lüks sınıfta konut şişkinliği yaşanıyor. Konut kredisi faiz oranlarının sürekli yükselmesi ve konut maliyetlerinin artmasının fiyatlardaki etkisi nedeniyle lüks konut alıcısı konut satın alma fikrinden uzaklaşıyor.

TOKİ ve Fuzul Yapı iş birliğinde İstanbul Avrupa Yakasının en merkezi ilçelerinden bir tanesi olarak dikkat çeken Gaziosmanpaşa’da hayata kazandırılan TEM Avrasya Konutları projesinin tanıtımını yapan Akbal, projedeki satışların yüzde 60’dan fazlasının tamamlandığını açıkladı. Bunun nedenini ise 4 bin TL’den başlayan metrekare birim fiyatları olduğunu söyledi.

4 bin TL ile açılışı yapan TEM Avrasya Konutları’nda şimdi metrekare birim fiyatları 6 bin TL’den yapılıyor. Projede yer alan dairelerin yüzde 60’dan fazlasının satışı tamamlandı.