Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Terör mağdurlarının konutları 2018’de teslim

Terör mağduru vatandaşlar için TOKİ tarafından inşa edilen konutların tamamı 2018 yılı içinde yeni sahiplerine teslim edilecek.

TOKİ’nin Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde terör yüzünden evinden olan vatandaşlara yönelik geliştirilen konutların teslimlerinin bu yıl yapılması planlanıyor. Yurdun dört bir yanında en temel gereksinimlerden bir tanesi olan barınma gereksinimini karşılayamayan insanlara erişmeye çabalayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) terör mağduru vatandaşları da unutmadı.

Türkiye’nin en kapsamlı sosyal konut üreten kurumu TOKİ tarafından Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu illerinde meydana gelen terör olayları yüzünden konutlarını kaybeden ve barınma ihtiyacını karşılayamayan vatandaşlara yönelik konut projeleri geliştirildi.

TOKİ tarafından doğu illerinde hayata kazandırılan toplu sosyal konutlar 2018 yılı içerisinde yeni sahiplerine teslim edilecek. Konuyla ilgili müjdeyi TOKİ Başkanı Ergün Turan verdi. TOKİ Başkanı Turan, terör mağduru vatandaşlara yönelik inşa edilen toplam 25 bin adet konutun bu yıl içinde sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Başkan Turan 2017 yılında 60 bin konut üretimi gerçekleştirdiklerini ve 2018’de de hedeflerinin 60 bin ile 70 bin arasında konut üretimi olduğunu 2023 hedeflerinde ise ortalama yıllık 45 bin konut üretmeyi planladıklarını açıkladı.

Konut dışında da birçok alanda faaliyet gösterdiklerini ve büyük devlet yatırımlarına imza attıklarını anlatan TOKİ Başkanı Turan, 60 bin konut üretiminin yaklaşık yüzde 50’lik kısmının kamu ihtiyacı için üretildiğini, okul, üniversite kampüsleri, stadyum, yurt binası, güvenlik tesisleri ve bakanlık binaları inşa ettiklerini açıkladı.

TOKİ Başkanı Turan yaptıkları en önemli kamu projesinin ise Suriye sınırına duvar örmek olduğunu söyledi.
Mardin, Diyarbakır, Şırnak ve Hakkari illerinde terör olayları nedeniyle mağdur edilen vatandaşların barınma ihtiyacı için 25 bin adet konut üretiliyor. Terör mağduru vatandaşlar yeni konutlarına yıl sonunda kavuşacaklar.