Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Terörden etkilenen bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı

Cizre ve Silopi'de terör operasyonlarında çıkan çatışmalar sebebiyle kullanılamayacak duruma gelen konutlar için kentsel dönüşüm çalışmalarına başlandı.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör operasyonlarından zarar gören vatandaşlara kentsel dönüşüm müjdesi verildi. Operasyonların son bulduğu bölgede olaylardan zarar gördüğü tespit edilen evler için yıkım kararı çıkarıldı.

Geçtiğimiz günlerde Esenler Havaalanı Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarını kontrol için bölgeye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı tarafından düzenlenen basın toplantısında müjdelenen karar kapsamında bölgedeki ağır hasarlı 400 evin yıkılacağı öğrenildi. Planlanan çalışmalar sırasında güvenlik güçlerinin yıkımı yapılacak evlerin çevre emniyetini alacağı da bildirildi.

Sırada Cizre var

Basın toplantısında soruları yanıtlayan Bakan Sarı, Silopi'mnin ardından Cizre'deki evlerin de kentsel dönüşüm kapsamına alınacağını ifade ederek, "En kısa zamanda Silopi ve Cizre'deki kötü, alt yapısı bozuk yaşam alanlarının yenilenmesi için çalışma başlattık. Silopi'deki çalışmaları tamamladık, yıkım çalışmalarına başladık" dedi.