Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Terörden zarar görenlere 10 bin lira hibe müjdesi

Terör operasyonlarında zarar gören yapılara ilişkin açıklama yapan Kalkınma Bakanı Yılmaz, zarar tespiti yapılan hanelere 10 bin liraya kadar hibe verileceğini açıkladı.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz terörden zarar gören ailelere müjdeyi verdi. NTV'de katıldığı bir programda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Yılmaz, Silopi'de operasyonların tamamlandığını ve hasar çalışmaları yapılmaya başlandığını belirtti.

Bakan Yılmaz, "Orası için yeni bir imar planı çalışması yürütülüyor. Çevre Şehircilik Bakanlığımız yeşil alanlarıyla, sosyal donatılarıyla, çocuk oyun parklarıyla, yollarıyla çok daha iyi bir şehirleşme oluşması bakımından da bir çalışma yapılıyor, o aşamadayız. Zarar tespiti yapılan hanelerle ilgili 10 bin liraya kadar hafif zararı olanlara nakdi olarak karşılığını ödemek üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz, dosyalar tekamül ettiriliyor ve hızlı bir şekilde bunun gereğini yapacağız. Daha yüksek maliyetli zarar görmüş yapılar için veya ağır hasarlı, oturulamaz durumda olanlar için ise daha çok konut üretmeyi ve konut sağlamayı düşünüyoruz vatandaşımıza. Yalnız o yörenin işte aile büyüklüğüne uygun, sosyal yaşamına uygun bir tasarım da yaparak, örneğin geniş balkonları olan, daha geniş bir yapı içinde bu ihtiyaçları karşılamayı düşünüyoruz. Bu süreç içinde halkımızın ihtiyaç duyduğu geçici destekleri de vererek; barınma desteği gibi, sosyal bir takım destekler gibi destekleri de vererek bu süreci sürdürüyoruz."

Aynı çalışmaların Cizre'deki operasyonlar bittikten sonra Cizre için de yapılacağını belirten Yılmaz, Silopi'de 80 milyon liralık bir hasarın söz konusu olduğunu ifade etti. Yılmaz, bu rakamın Cizre'yle birlikte daha da artacağına dikkat çekti.