Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TESK’ten vergi indirimlerinde sürenin uzatılması çağrısı geldi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1 Kasım’da başlayan KDV ve ÖTV indirimlerinde sürenin uzatılması gerektiğini ifade etti.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1 Kasım’da başlayan KDV ve ÖTV indirimleri hakkında açıklamalar yaptı. Bendevi Palandöken, indirimlerin süresinin 3 ay daha uzatılması gerektiğini ifade etti. Palandöken, ayrıca farkı sektörlerde de vergi indirilmesi yapıldığını belirtti. Sürenin uzatılmasının ekonomiyi canlandıracağını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, iç ticarette kilit sektörlerdeki hareketliliğin birçok sektöre yansıyacağının altını da çizdi.

BEYAZ EŞYADA, MOBİLYADA VE KONUTTA SATIŞLARI ARTIRDI

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, geçen yıl uygulanan vergi indirimleri ile birlikte beyaz eşyada, mobilyada ve konutta yurt içi satışların arttığını ifade etti. Bu yıl ise 2 ay süren indirimlerin yine aynı şekilde satışları artırdığını vurgulayan Bendevi Palandöken, indirimlerin kapsamının genişletilmesi gerektiğini belirtti. Satışların artmasının büyüme oranının da artmasında büyük bir etken olduğunu söyleyen Palandöken; “Vergi indirimi, vergi gelirlerini azaltmaz. Aksine artırır” şeklinde konuştu.