Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

The Mandarins Acıbadem projesinin 2. etabına yoğun ilgi

Mandarins Gayrimenkul projesi The Mandarins Acıbadem projesinin 2. etabı KDV avantajı ve finansman kolaylığı ile yoğun talep aldı.

Mandaris gayrimenkul tarafından hayata geçirilen The Mandarins Acıbadem projesinin 2. etabı sağlanan finansman kolaylığı ve yüzde 1 KDV avantajı ile yüksek talep gördü. 12 bin metrekare alanda inşa edilen projede kentsel dönüşüme yüzde 1 KDV avantajı ve şirket içi finansman kampanyası ile satışa açıldı.

Mandarins Gayrimenkul de Avrasya Tüneli’nin Anadolu yakası çıkış noktasında hayata geçirdiği The Mandarins Acıbadem projesinin 2.etap ön taleplerinde konut sahibi olmak isteyenler kentsel dönüşüme sağlanan yüzde 1 KDV avantajı ve şirket içi finansman kampanyasına yoğun ilgi gösterdi ve projenin 2. Etabının ön satışına talep rekoru geldi.

Her bir daire için 100 talep

Mandarins Gayrimenkul Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Emin Can Aydın, son 10 günde toplam 22 bin 700 kişiyle görüştüklerini belirterek talep rekoru kırdıklarını söyledi. Aydın, “Satış fiyatları 380.000 TL ile 1.500.000 TL arasında değişen 2.etapta 622 daire bulunuyor ve her biri için 100 adet talep aldık. Projenin ulaşım araçlarına, hastanelere, eğitim kurumlarına ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne yakınlığı taleplerin artmasını sağladı. 1+1’den 5+1 dublekse uzanan seçeneklerin olacağı yeni etabımızdaki daireleri Ağustos 2020’de teslim edeceğiz. ” diye konuştu.

KDV avantajı yüzde 17 olacak

Kentsel dönüşümdeki yüzde 1 KDV oranı ve sundukları finansman kolaylıklarının talepleri rekor seviyesine ulaştırdığını ifade eden Emin Can Aydın, “Hükümetin konut alımını kolaylaştıran düzenlemesi Eylül sonunda sona eriyor ancak projemiz kentsel dönüşüm alanında olduğu için önceden de olduğu gibi satışlarımızda yüzde 1 KDV oranı uygulamaya devam ediyoruz. Konut alacaklar sektördeki gelişmeleri takip ediyor, indirim sona erdiğinde şu an kentsel dönüşüm dışındaki konutlara kıyasla yüzde 7 olan KDV farkı yüzde 17’ye yükselecek. 5 yıl sonra da yüzde 60 değerlendiğini görebilecekler” dedi.

Akasya AVM’nin yanında iki etap olarak inşa edilen proje, başta 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olmak üzere, Ünalan metrosu, Uzunçayır metrobüs durağı, Göztepe Medical Park Hastanesi, Doğa Koleji ve Doğuş Üniversitesi gibi önemli lokasyonlara yakınlığı ile de dikkat çekiyor.