Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ 2018'in ikinci kampanyasında indirimi yüzde 24'e çıkardı

Yurdun dört bir yanında barınma ihtiyacını karşılamaya yönelik konut üreten TOKİ 2018'in ikinci yarısındaki kampanyada indirim oranını yüzde 24'e yükselttiğini duyurdu.

Türkiye'nin en büyük toplu konut üreticisi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 2018 yılında düzenlenecek ikinci konut kampanyasında indirim oranı yüzde 24'e çıkarıldı. Konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, "2018 yılı için indirim kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verdik. Bu kampanyada indirim oranını yüzde 24'e çıkardık." açıklamasında bulundu.

Başvuruların 21 Eylül 2018 tarihinden itibaren alınmaya başlayacağı kampanya kapsamında borcunu erken ödeyenler tapusunu hemen almak isteyenlere yönelik konut ve işyerleri sunulacak. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan TOKİ kampanyasında erken ödeme yapanlara veya peşin alım yapanlara yüzde 24 oranında indirim uygulanacak.

Kampanya hakkında bilgi veren Toplu Konut İdaresi Başkanı Turan, vatandaşların bu yöndeki beklentileri üzerine 2018 yılı için indirim kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verdiklerini söyledi. İkinci TOKİ indirim kampanyasında indirim oranını yüzde 24’e çıkardıklarını, tarihi ve koşullarının da belirlendiğini aktardı.

TOKİ'nin yüzde 24 peşin ödeme kampanyasından yararlanmak isteyenler 21 Eylül 2018 ile 19 Ekim 2018 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekler.

TOKİ Başkanı Turan, “Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Turan,ikincisi düzenlenen kampanya hakkında şunları da kaydetti:

“Yüzde 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyamızdan, satışları 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmemiştir.

Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde ve tatilde oluyor. Bunun için indirim kampanyamızı bahar ayında yapıyoruz. Kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısının yararlanmasını bekliyoruz. Kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecekler.”