Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ 2019 yılı için artış oranını sabitledi

TOKİ, altı ayda bir uygulanan dönemsel artış oranını 2019 yılı için sabitledi. Alt gelir grubu için bu oran yüzde 4, orta gelir grubu için ise yüzde 5 olarak belirlendi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konut, iş yeri ve arsa alan vatandaşların geri ödemelerinde altı ayda bir uygulanan dönemsel artış oranı 2019 yılı için sabitledi. Artış oranı ise enflasyon rakamlarının altına çekildi.

ALT GELİR GRUBU İÇİN ARTIŞ ORANI YÜZDE 4’E SABİTLENDİ

TOKİ Başkanı Ergün Turan, alt gelir grubuna yönelik daha önce satılan konutlarda altı ayda bir yapılan dönemsel artış oranını 2019 yılı için yüzde 4’e sabitlediklerini söyledi.

Ergün Turan, alt gelir grubuna yönelik konutlarda 2018 yılının ocak ayında yüzde 5.69, temmuz ayında yüzde 5.69 olmak üzere yılda yüzde 11.70’lik artış yapıldığını hatırlattı. Turan, 2019 yılında ise alt gelir grubu konutlarında ocak ayında yüzde 4 ve temmuz ayında yüzde 4 olmak üzere yıllık yüzde 8’lik bir artış oranının uygulanacağını ifade etti.

ORTA GELİR GRUBU İÇİN DE ORANLAR SABİTLENDİ

Orta gelir grubuna yönelik satılan konutlarda altı ayda bir yapılan artış oranı yüzde 5’e sabitlenirken arsa satışlarında altı ayda bir yapılan artış oranı ise yüzde 6 olarak belirlendi.

Dönemsel artış tavan oranları uygulamasına geçtiklerini belirten Ergün Turan; “Artış oranlarını memur maaş artış oranı için yüzde 5, ÜFE oranı için yüzde 6 ve en düşük oran için ise yüzde 4 olarak belirledik. 2019’dan sonraki dönemlerdeki dönemsel artışı ise mevcut ekonomik şartlara göre yeniden belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.