Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ 30 ilde 41 millet bahçesi yapıyor

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, millet bahçesi projelerinin tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Ömer Bulut, TOKİ’nin 30 ilde 41 millet bahçesini hayata geçireceğini açıkladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda 81 ilin her birine en az bir millet bahçesi yapılması kapsamındaki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı. Ömer Bulut, 30 ilde 7 milyon 350 bin metrekarelik alanda yapılması planlanan 41 millet bahçesi uygulamasının TOKİ tarafından hayata geçirileceğini ifade etti.

Vatan Gazetesi’nde yer alan habere göre TOKİ Başkanı Ömer Bulut, “Daha Çok Yeşil” anlayışı kapsamında inşa edilen millet bahçelerinin şehirlere yeni bir değer katacağını söyledi ve ekledi: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla birlikte ülkemizin tüm şehirlerinde hayata geçecek millet bahçeleri projelerimizle gelecek nesillerimizin daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkân sunayacağız” şeklinde konuştu.

Ömer Bulut, hizmete açılacak millet bahçeleriyle yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları ve millet kıraathanelerinin bulunacağını söyledi. Bulut, vatandaşların millet bahçelerinde bir araya gelerek nitelikli sosyal alanlarda huzur içinde vakit geçirebileceğini ifade etti.

Millet bahçeleriyle beraber millet kıraathanelerinin de projelendirildiğini sözlerine ekleyen Ömer Bulut; “İlk olarak özellikle gençlerimizin verimli vakit geçirebileceği, ders çalışıp kitap okuyabileceği, internetten ve ikramlardan ücretsiz yararlanabilecekleri, fikir alışverişinde bulunarak sosyalleşebilecekleri ortamın sunulacağı bu kıraathaneler 7/24 hizmet verecek” diye konuştu.