Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ Başkanı Turan: “Ürettiğimizi sattık”

Konut sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan sektörde balon olmadığını ve TOKİ’nin ürettiği konutların hepsini sattığını söyledi.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan kendisine yöneltilen ‘Sektörde balon var mı yok mu? sorusuna TOKİ üretim segmenti açısından bir balondan bahsedemeyiz, ürettiğimizin tamamını sattık ancak lüks segmentte aşırı arzdan dolayı bazı zamanlarda sıkıntıların yaşanabileceğini ifade etti. Turan ayrıca lüks segmentte oluşan arz fazlasının da şu ana kadar kendini regüle edebildiğini de sözlerine ekledi.

Konut sektörünün çok güçlü olduğunu ve TOKİ’nin vatandaşları sosyal konuta ulaştırabilmek için elinden geleni yaptığına dikkat çeken Turan, İstanbul’un Silivri ilçesinde bin 400’e yakın konut üretimi için start verdiklerini ve hak sahiplerinin kura yöntemiyle belirlendiğini gelecek yılda da hak sahiplerine konutlarının anahtarlarının teslim edileceğini, Kayabaşı ve Hoşdere lokasyonlarında bine yakın konut üretimi için bu yıl içinde çalışmalara başlayacaklarını ve Tuzla ilçesinde de orta gelirli ve dar gelirli sınıf için konut üretmeye başlayacaklarını bildirdi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan TOKİ olarak konut üretiminin 2018 yılında 3 bin 500 ile 4 bin konut arasında gerçekleştirmeyi planladıklarını da önemle belirtti.

Konut sektörü ve TOKİ’nin projeleri hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtlandıran Başkan Turan, konut sektörünün çok güçlü olduğunu ve ayaklarının yere bastığını belirterek TOKİ’nin yeni yılda 4 yeni projeye imza atacağının da müjdesini verdi. TOKİ’nin 4 yeni park projesini imza atacağını belirten Turan bu büyük projelere de TOKİ Park ismini verdiklerini açıkladı. Yakın zamanda TOKİ tarafından şehirlerde 4 tane büyük park hayata kazandırılacak.

İmkanlar dahilinde sosyal konuta ulaşmak isteyen her vatandaşa sosyal konut üreteceklerini söyleyen Turan bu alanda yapılan çalışmaların devam ettiğini ve İstanbul’da da sosyal konut üretmekten vazgeçmediklerini belirtti.