Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ Evleri 55 bin TL’den başlıyor

Evi olmayan vatandaşlar TOKİ’nin aylık 185 TL’den başlayan taksitleriyle ev sahibi olma şansı yakalıyor. TOKİ’de konut fiyatları 55 bin 681 TL’den başlangıç gösteriyor.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ tarafından 8 bin 500 adet konut icat edildi. 20 yıla varan vade ve 185 TL’den başlayan taksitlerle konut satışları yapılıyor. Ancak konut sahibi olmak isteyenlerin belli şartları karşılaması gerekiyor.

Türkiye genelinde sosyal konut üreten TOKİ, bu yıl özellikle dar gelir grubu için konut üretimi yapıyor. Birçok ilde satışa çıkan TOKİ, 185 liradan başlayan taksitlerle ev satıyor. Ev fiyatları 55 bin 681 liradan başlıyor. Satışa sunulan konut adedi 88 bin 500’ü geride bıraktı. Emekli, Dar gelirliye hitap eden konutlar 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 şeklinde tasarlandı.

10 bin lira peşinat şartı

Satışa sunulan konutlar için Halkbank ve Ziraat Bankası'na başvuru yapmak gerekiyor. Satış işlemleri bu bankalardan yapılacak. Başvurunun hangi bankaya yapılacağı konutun özelliğine ve bulunduğu ile göre değişiyor. Peşinat olarak konut değerinin en az yüzde 10'u kadar para alınıyor. Alt gelir grubuna yönelik daireler için ödenecek peşinat 10 bin liradan başlıyor

Daha önceden ev sahibi olmama şartı

TOKİ'nin dar gelirliler için ürettiği konutlara başvurabilmek için öncelikle kendisi, eş ve velayeti altındaki çocukları üzerine kayıtlı ev olmaması gerekiyor. İkinci olarak daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olmak ile başvuranın 18 yaşını doldurmuş olması koşulu aranıyor. Ev alınacak ilde 3 yıl ikamet şartı var. (Sabah)