Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ Güngören projesi ihaleye çıkıyor

TOKİ tarafından hayata geçirilen Güngören Tozkoparan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesi 5 Mart Pazartesi günü (bugün) ihaleye çıkıyor.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ tarafından geliştirilen TOKİ Güngören Tozkoparan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesi bugün ihaleye çıkıyor. İhale sonucunda inşaat çalışmalarına başlanması planlanan projenin toplam 550 gün içinde tamamlanması bekleniyor.

TOKİ (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi) tarafından geliştirilen TOKİ Güngören Tozkoparan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesi bugün ihaleye çıkacak. İhale sonrasında gerçekleştirilecek yer tesliminden sonra projenin yaklaşık 2 yıl içinde tamamlanarak sektöre kazandırılması bekleniyor.

Çalışmaların başlaması için ilk adımın bugün gerçekleştirilecek ile atılacağı proje İstanbul’un Avrupa Yakasına bağlı Güngören ilçesinin Tozkoparan Mahallesi’nde geliştiriliyor. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında hayata kazandırılacak olan projenin üstlenici firması bugün gerçekleştirilecek ihaleden çıkan sonuca göre belli olacak.

2008 yılından bu yana İstanbul genelinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında birçok mahalle yenilendi. İstanbul’un siluetini düzenlemek ve daha yaşanabilir güvenli alanlar sunmak amacıyla başlatılan kentsel dönüşüm seferberliği kapsamındaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

TOKİ’nin geliştirdiği İstanbul Avrupa Yakası Güngören ilçesi Tozkoparan Mahallesi kentsel dönüşüm ve gelişim projesinde 224 adet konuta yer verilecek. TOKİ Güngören Tozkoparan Kentsel Dönüşüm be Gelişim Projesi’nde yer alan konutların inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesinin yapım işi için bugün saat 14.30’da ‘açık ihale usulü’ ihaleye çıkıyor. İhalenin sonucunda belirlenen üstlenici firmaya yer teslim edilmesinin ardından projenin 550 gün içinde hayata kazandırılması bekleniyor.

Projede sözleşme imzalandıktan sonraki 10 gün içinde yer tesliminin gerçekleştirilmesinin ve inşaat çalışmalarına başlanan projenin de en geç 550 gün içinde tamamlanarak hayata kazandırılması bekleniyor.

Bugün saat 14.30’da yapılması planlanan ihale TOKİ’nin İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.