Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

TOKİ her yıl 60 bin dar gelirliyi ev sahibi yapacak

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan dar gelirli vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Turan, 1.2 milyon konut hedefleri doğrultusunda her yıl 60 bin konut üreteceklerini söyledi.

Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda birçok alanda gelişimine hızla devam ettiğini belirten Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, TOKİ'nin de bu çalışmaları desteklemek amacıyla 81 ilde toplam 1.2 milyon konut inşa edeceğini söyledi. Çalışmalarını özveriyle sürdürdüklerini ifade eden Turan, "İnsanımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ülkemizin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kuruyor, onlarca konut projesini hayata geçiriyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda yoğun çaba gösteriyoruz." dedi.

"Hedefi yakaladık"

TOKİ'nin öncelikle hiç konut sahibi olmamış ve ev alamayacak durumda olan dar gelirli vatandaşlara ulaşmayı hedeflediğini belirten Ergün Turan, aylık ortalama hedeflerini yakaladıklarını ifade ederek, "2023 yılında 1 milyon 200 bin konut hedefimize ulaşabilmek için her ay 5 bin konut ihale ediyoruz. Ocak ve şubatta yaklaşık 10 bin konutun ihalesini yaptık. Mart, nisan ve mayısta da 10 bin konutun ihalesini planladık" dedi.