Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ, İFM'deki çalışmalarına başlıyor

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, İstanbul Finans Merkezi'nde yer alan kamu binalarının yapımına nisan ayında başlayacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Anadolu yakasında konut üretimine hız vereceklerini açıklayan TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, bölgede konut üretecekleri yerleri açıklamama kararı aldıklarını belirtti. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Turan, bunun sebebi olarak 'spekülasyon yapılarak fiyatların yükseltilmesini' gösterdi. Anadolu yakasında mayıs ayının sonunda ihalelerin başlamış olacağını söyleyen Turan, konutların inşaatına ise 2016 sonu itibarıyla başlayacaklarını belirtti.

İstanbul Finans Merkezi'nde çalışmalara başlanıyor

Konutta balon olup olmadığı konusuna da açıklık getiren Turan, "Konutta balon kaygısı yok. Balon patlaması değil talep patlaması yaşıyoruz" dedi. Turan, inşaat sektöründe çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü, İstanbul Finans Merkezi'ne kamu tarafı olarak nisan ayında başlayacaklarını ve kamu olarak 3 bankanın binasını yapacaklarını belirtti. Turan, "Bütün mega projeler dalgalanmalara rağmen devam ediyor. Üçüncü köprü, Yeni Havalimanı, İstanbul Finans Merkezi, liman, hızlı tren ve otoyol gibi yatırımların inşaatları hızla sürüyor." dedi. Yabancılara satışların da artarak devam ettiğini belirten Turan, "Türkiye güvenli liman olmaya devam ediyor" diye konuştu.