Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ Kayaşehir Konutları’nda fiyatlar 160 bin TL’den başlıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir’de inşa edilen 605 konutlu projede fiyatlar 160 bin TL’den başlıyor. Başvurular başladı…

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Avrupa Yakası Kayaşehir’de hayata kazandırılan 605 konutlu dar gelirli vatandaşlara yönelik projede konut fiyatları 160 bin TL’den başlangıç gösteriyor. Projede kura çekimine katılmak için başvurular start aldı bile!

Taksitlerin en az 667 TL’den başladığı projede 605 adet konuta yer verildi. Başvuruların başladığı projede kura çekimi için 11 Nisan 2018 tarihine kadar başvurular alınacak. Yatay mimari ile mahalle kültürü özelliklerini koruyan projede vatandaşların en temel ihtiyaçlarından bir tanesi olan barınma ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor.

Daha önceden konut sahibi olmayan vatandaşların konut satın almasını sağlamak için oluşturulan projede kura çekimleri ise 25 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ Kayaşehir Konutları için başvuru şartlarını açıkladı. Kura sonuçları ise 2 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak.

TOKİ Kayaşehir Konutları başvuru şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  • İstanbul’da en 2 yıl ikamet ediyor olmak,

  • 18 yaşından büyük olmak,

  • Daha önceden konut sahibi olmamak,

  • 5 bin TL başvuru teminatı yatırmak.

İstanbul Avrupa Yakasının Başakşehir ilçesinde yer alan Kayaşehir bölgesinde TOKİ tarafından hayata kazandırılan TOKİ Kayaşehir Konutları projesinde toplam 605 adet daireye yer veriliyor. ‘Mahalle konsepti’ ile inşa edilen projede semt sakinlerinin ve esnafın iç içe olması ve dayanışma için de sosyal bir yaşam geliştirilmesi amaçlanıyor.

Projede konut fiyatları 160 bin TL’den başlangıç gösteriyor. En az taksit tutarları ise 667 TL’den başlıyor. Projeden konut satın almak isteyen vatandaşlar başvuru şartlarını karşıladıktan sonra kura çekimine katılmaya hak kazanacaklar. Projeye başvuruda bulunmak isteyenler teminat olarak T.C Halk Bankası’na 5 bin TL ödeyecek. Yüzde 25 peşinat bedeli 120 ay vade ve yüzde 40 peşinat bedeli ile 144 ay vade seçenekleri ile ödeme koşulları sunulacak proje hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru şartlarını detaylıca incelemek isteyenler www.toki.gov.tr adresinden bilgilere erişebilirler.