Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ Konutlarında taksitler 185 TL’den başlıyor

TOKİ tarafından dar gelirli vatandaşlar için üretilen sosyal konutların aylık ödemeleri 185 TL’den başlangıç gösteriyor.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yurt genelinde konut dar gelirli vatandaşlara yönelik konut projeleri geliştirilmeye devam ediyor. Dar gelir sınıfında yer alan vatandaşların konut sahibi olmasını sağlamak ve özellikle büyük şehirlerde dar gelir sınıfında yer alan vatandaşın konut ihtiyacını karşılamak için konut üretmeye devam ediyor.

TOKİ tarafından üretilen sosyal konut projeleri uzun vadeli düşük taksitlerle konut satılıyor. TOKİ tarafından alt gelir grubuna yönelik üretilen konut projelerinde konut fiyatları 185 TL’den başlangıç gösteriyor. TOKİ’nin konutları yurt genelinde 42 ile dağılıyor.

42 ilde ayda en az 185 TL taksitle konut satışları başladı. TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre, başta Ankara olmak üzere 42 ilde 240 aya varan düşük ödemeli taksitlerle konut satışları başladı. TOKİ tarafından üretilen ve 185 TL taksitlerden başlayan ödemelerle satışa çıkan konutlar Ankara, Kayseri, Şanlıurfa, Malatya, Adana, Düzce, Bursa, Yozgat, Sivas, Zonguldak, İstanbul ve Mardin illerinde başta olmak üzere toplam 42 ile yayılıyor.

En düşük konut fiyatının 55 bin TL en düşük aylık ödemenin 185 TL olarak belirlendiği TOKİ Konutları dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için üretiliyor. Özellikle Anadolu illerinde çok düşük fiyatlarla konut sahibi olabilen vatandaşların bazı şartları karşılaması gerekiyor. Daha önceden hane içinde kendisi eşi ve üzerine kayıtlı çocukları da dahil hiç konut sahibi olamamış ve hane geliri aylık 3 bin 200 TL (İstanbul’da 3 bin 700 TL) üzerinde olmayan aileler TOKİ Konutlarına başvuruda bulunabiliyor.

Uzun vadeli düşük ödemelerle sosyal konut almak isteyen aileler TOKİ’nin internet sitesi üzerinden özellikle Anadolu illerinde kendilerine uygun bir ev bulabilir ve konut satın alma hayallerine bir adım daha yaklaşma imkanına sahip olabilirler.