Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ Kuzey Kent Konutları satışa çıkıyor

TOKİ’nin Kuzey Kent projesinde yer alan 250 konut 6 Mart 2018 tarihinde satışında çıkarılacak.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Kuzey Kent projesinde yer alan 250 konut 8 Mart 2018 tarihinde satışa çıkarılacak. Projeden yüzde 10 peşinat ödeyerek konut sahip olunabilecek. Ayrıca 120 aya kadar vade imkanı sağlanacak.

TOKİ Kuzey Kent projesinde yer alan 250 konut için başvurular Halk Bankasının tüm şubelerinden yapılabilecek. Projeden daire sahibi olmak isteyenler istedikleri bir Halkbank şubesine giderek görevlilerin aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilecekler.

TOKİ tarafından hayata kazandırılan TOKİ Kuzey Kent projesinde kurum mülkiyetinde bulunan 250 adet konutu 6 Mart 2018 tarihinde satışa sunacak. Açık artırma usulü ile projedeki daireler hak sahiplerine teslim edilecek. Başvurular Halk Bankasının herhangi bir şubesinden yapılabilecek.

Açık artırma yöntemiyle satışa sunulacak 250 daireden birini sahibine olmak isteyenler artırma sonucu belirlenecek konut bedelinin yüzde 10’luk kadar kısmını peşinat olarak ödeyecek. Geri kalan kısım ise 120 aya kadar vade imkanlarıyla tahsil edilebilecek.

TOKİ Kuzey Kent daireleri için 6 Şubat ile 6 Mart 2018 tarihleri arasında başvurular alınacak. Başvuruların ardından açık artırma yapılacak. Açık artırma tarihi olarak 6 Mart 2018 günü belirlendi. Projenin açık artırmasına katılmak için başvuru yapan vatandaşlardan 10 bin TL teminat alınacak. Konut satın almaya hak kazanamayanların ödedikleri teminatlar ise 13 Mart 2018 tarihinde sahiplerine iade edilecek.

TOKİ Kuzey Kent projesinde 3+1 ve 4+1 tipinde tasarlanmış toplam 250 konut yer alıyor. Projede yer alan konutlar açık artırma ile satışa sunuluyor. Yüzde 10 peşinat ödeyerek daire sahibi olunabilen projede kalan konut bedeli ise vadelendirilerek ödenebiliyor. Projeden daire almak için yüzde 10 peşinat ödeyenlere 96 ay, yüzde 15 peşinat ödeyenlere 108 ay veya yüzde 25 peşin ödeyenlere 120 ay vadeyle konut sahibi olma hakkı tanınıyor.

TOKİ Kuzey kent projesinin 250 dairesi için TOKİ Salonu Bilkent/Ankara’da saat 11.00’da açık artırma yapılacak. İsteyenler açık artırmaya internet üzerinden çevrimiçi olarak katılabilecek ve teklif verebilecekler. Açık artırma internet üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

TOKİ’nin Ankara’da konumlandırıldığı Kuzey Kent projesinde yer alan normal ve dubleks formatlardaki 3+1 ve 4+1 daireler 6 Mart 2018 tarihinde açık artırma usulü ile satışa sunulacak.