Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

TOKİ ön ödemeli sistem için talep topluyor

TOKİ, ön ödemeli sistemle konut üretilecek şehirler için talep toplamaya başlıyor. Detaylar haberimizde…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ön ödemeli sistemle konut üretilecek şehirlerde talep toplamaya başlıyor. Projeler vatandaşın ödeme gücü, vadesi ve istediği bölge dikkate alınarak geliştirilecek. Sabah Gazetesi’nden Hazal Ateş’in haberine göre; konut fiyatlarının yüksek, nüfus artışının hızlı olduğu yerlerde dar gelirlilere yönelik sosyal konut üretimi desteklenecek.

MART SONUNDA TESLİM

Dar gelirli vatandaşlar, engelliler ve yaşlılar gibi dezavantajlı grupların barınma ihtiyacının karşılanmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı 2019 Yıllık Programı kapsamında araştırma raporu da hazırlanacak. Ayrıca 9 bin konut ve sosyal donatının mart ayı sonuna kadar tamamlanmış olması planlanıyor. Toplamda yaklaşık olarak 10 bin aileye sosyal konut satışı yapılacak. Öte yandan Konut Piyasası Takip Sistemi kurulurken 5 ilde 19 farklı tipte konut projesi de bitirilecek.

EMEKLİLERE YÜZDE 25 KONTENJAN

Bu yıl konut üretiminde ilgili TOKİ başta olmak üzere ilgili bakanlıklar dar gelir gruplarına yönelik sosyal konut üretimine yoğunlaştı. Alt gelir grubuna yönelik geliştirilen projelerde TOKİ, daha önce konut sahibi olmayan emeklilere yüzde 25 kontenjan ayırıyor. Dar gelirli vatandaşlara ve emeklilere TOKİ’nin 36 ildeki 5 bine yakın konutunda büyük fırsatlar sunuluyor.

240 AYA KADAR VADE İMKANI

Yaklaşık 65 bin TL değerindeki konutlar dar gelirli vatandaşların bütçesine uygun olarak 300 TL taksitlerden başlıyor. Bu projelerden bazılarının başvuru süresi 29 Mart’a kadar devam edecek. Projelerde yer alan konutlar için peşinatlar yüzde 10 ile yüzde 25 arasında değişiyor. Vade süresi ise 96 aydan 240 aya kadar çıkabiliyor.